Par mums | Nacionālie bruņotie spēki

Par NBS

Mēs, Nacionālie bruņotie spēki, esam valsts militārās aizsardzības sistēmas pamats un, sadarbojoties arī ar sabiedroto spēkiem, sargājam Latvijas valsts suverenitāti un teritoriālo nedalāmību.

Nacionālie bruņotie spēki ir triju militāro formējumu – regulāro spēku, Zemessardzes un rezerves – kopums, kuru veido militāri organizēta, apmācīta un apbruņota tautas daļa – karavīri, kuri ir valsts aizsardzībā un viņu dzīvību, brīvību, godu un cieņu aizsargā likums.

 

Kļūsti karavīrs!

Vadība

Kļūsti karavīrs!

 

komandieris

Nacionālo bruņoto spēku vadību īsteno Nacionālo bruņoto spēku komandieris, kas ir pakļauts aizsardzības ministram. Nacionālo bruņoto spēku komandieris ir valsts augstākā militārā amatpersona. 

 

Kļūsti karavīrs!

Statistika 

7345

Profesionālā dienesta karavīri

10 000

Zemessargi

38 000*

Rezerves karavīri

*Tostarp līdz 31.12.2006 dienējušie obligātajā militārajā dienestā

Kļūsti karavīrs!

Open a link

Nacionālo bruņoto spēku fotogalerija

Kļūsti karavīrs!

Kontakti medijiem

pulkvežleitnante

Mairita Senkevicina

Komunikācijas pārvaldes priekšniece

27218405

m.senkevicina@mil.lv

Par Nacionālo bruņoto spēku komunikāciju ar medijiem atbild Nacionālo bruņoto spēku Apvienotā štāba Informācijas analīzes un vadības departamenta Komunikācijas pārvalde.

Lai pieteiktu intervijas vai uzdotu jautājumus, lūdzam rakstīt uz e-pastu prese@mil.lv vai sazināties ar Komunikācijas pārvaldes priekšnieci.

Kļūsti karavīrs!

Kontakti trauksmes cēlējiem

pulkvežleitnants Rolands Moļņiks

Ģenerālinspekcijas nodaļas vadītāja vietnieks

67335252

trauksme@mod.gov.lv

Par aizsardzības nozares - komunikāciju ar trauksmes cēlējiem  - atbild Audita un inspekcijas departamenta Ģenerālinspekcijas nodaļa.

Trauksmes ziņojumus iesniedz saskaņā ar Trauksmes celšanas likumu, papildus informācija atrodama Valsts kancelejā

Lai uzdotu jautājumus par trauksmes celšanu, lūdzam sazināties ar plt. Rolandu Moļņiku vai trauksmes cēlēju kontaktpunktu – Valsts kanceleju.

Kļūsti karavīrs!

Mēs atceramies

Kopš Latvijas armijas atjaunošanas Latvijas karavīri ir piedalījušies daudzās starptautiskajās operācijās un kaujas uzdevumos, ziedojot savas dzīvības Latvijas drošības stiprināšanai. Ar saviem darbiem viņi ir pierādījuši, ka Latvijas armijas karavīri ir lojāli un pašaizliedzīgi augstāko vērtību aizstāvēšanā. 

 

Nacionālo bruņoto spēku komandieris tiekas ar Slovēnijas bruņoto spēku komandieri

Kļūsti karavīrs!

Kļūsti karavīrs!