Sīkdatņu izmantošanas noteikumi | Nacionālie bruņotie spēki

Sīkdatņu izmantošanas noteikumi

Sīkdatņu izmantošanas noteikumu mērķis ir izskaidrot, kāda veida sīkdatnes (angļu valodā cookies) tiek izmantotas mūsu tīmekļa vietnē www.mil.lv (tīmekļa vietne), kad apmeklētājs (lietotājs, Jūs) apmeklē tīmekļa vietni, kāds ir sīkdatņu izmantošanas nolūks, kā arī sniegt Jums norādījumus, kā pārvaldīt izvēlētos sīkdatņu iestatījumus.

Kas ir sīkdatnes?

Sīkdatnes ir datu kopas (informācija), kuras tīmekļa pārlūkprogramma (piemēram, Google Chrome, Firefox, Microsoft Edge, Safari u.c.) brīdī, kad Jūs lietojat mūsu tīmekļa vietni, izveido un saglabā Jūsu ierīcē (datorā, mobilajā tālrunī vai planšetē), lai identificētu pārlūkprogrammu vai pārlūkprogrammā saglabātu informāciju vai iestatījumus. 
Sīkdatnes darbojas kā konkrētas tīmekļvietnes atmiņa, ļaujot šai vietnei atcerēties Jūsu datoru vai mobilo ierīci nākamajās apmeklējuma reizēs, tai skaitā sīkdatnes var atcerēties Jūsu iestatījumus vai padarīt vietnes lietošanu ērtāku. 
Ar sīkdatnēm saistītā informācija netiek izmantota, lai Jūs personiski identificētu.
Sīkdatnes var iedalīt divās galvenajās grupās, piemēram, pirmās puses sīkdatnes un trešās puses sīkdatnes. Pirmās puses sīkdatnes ir mūsu sīkdatnes, kuras nosūta informāciju tikai mums. Savukārt trešo pušu sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē ievieto trešās personas un nosūta informāciju tādām trešajām personām, kuras atpazīst attiecīgo sīkdatni. 

Kādas sīkdatnes tiek izmantotas pēc glabāšanas ilguma? 

Pēc glabāšanas ilguma mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas divas sīkdatņu kategorijas:

- Sesijas sīkdatnes tiek glabātas Jūsu ierīcē īslaicīgi, vietnes apmeklēšanas laikā, un tiek dzēstas pēc tam, kad aizverat pārlūkprogrammu.
- Pastāvīgās sīkdatnes ļauj atcerēties lietotāja uzstādījumus un darbības tīmekļa vietnē. Pastāvīgās sīkdatnes dzīvescikls ir ilgāks nekā sesijas sīkdatnei, un tas ilgst sīkdatnē noteikto laika posmu. Šāda veida sīkdatne netiks dzēsta, kad Jūs aizverat pārlūkprogrammu. Pastāvīgās sīkdatnes tiek aktivizētas katrreiz, kad Jūs apmeklējat tīmekļa vietni, kas veidojusi konkrētās pastāvīgās sīkdatnes. 

Kādi ir sīkdatņu nolūki un to tiesiskais pamats?

Mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantoti vairāki sīkdatņu veidi atkarībā no to nolūka, piemēram, Nepieciešamās sīkdatnes, Statistikas sīkdatnes u.c.

- Nepieciešamās sīkdatnes – ir sīkdatnes, kuras tiek izmantotas tīmekļa vietnes darbības nodrošināšanas mērķiem. Šādas sīkdatnes nepieciešamas, lai lietotājs varētu pārlūkot tīmekļa vietni un izmantot, un piekļūt tīmekļa vietnē piedāvātajiem pakalpojumiem, kā arī nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes administrēšanu, pārvaldību un drošību. 
Šīs sīkdatnes tiek saglabātas Jūsu datorā, viedtālrunī, planšetdatorā vai citā ierīcē tīmekļa vietnes apmeklējuma un pārlūkošanas laikā vai noteiktu laika periodu. Tās tiek iestatītas, reaģējot uz Jūsu darbībām, kas ir uzskatāmas par pakalpojuma pieprasīšanu.
Nepieciešamās sīkdatnes nevar atspējot, taču tās var izdzēst pārlūkprogrammas līmenī. Tomēr, ņemiet vērā, ka gadījumā, ja atkal apmeklēsiet mūsu tīmekļa vietni, tiks atkārtoti atspoguļots informatīvais sīkdatņu brīdinājuma logs, un Nepieciešamās sīkdatnes joprojām būs obligātas. Šo sīkdatņu apstrādes tiesiskais pamats ir mūsu likumīgās intereses saskaņā ar Vispārīgās datu aizsardzības regulas Nr. 679/2016 (turpmāk – VDAR) 6. panta 1. punkta f) apakšpunktu, tādēļ lietotāja piekrišana šai sīkdatņu kategorijai netiek prasīta. Mūsu leģitīmo interešu pamatā ir tīmekļa vietnes drošības un funkcionalitātes nodrošināšana.

- Statistikas sīkdatnes – šīs sīkdatnes mums palīdz uzlabot tīmekļa vietni, lai nodrošinātu pēc iespējas labāku vietnes pārlūkošanas pieredzi, piemēram, šīs sīkdatnes palīdz mums saprast, kuras tīmekļa vietnes sadaļas ir interesantākas lietotājiem. Mēs izmantojam trešās puses Matamo sīkdatnes. To sniegto informāciju mēs izmantojam apkopotā formā, lai izprastu, kā apmeklētāji kopumā pārlūko un izmanto mūsu tīmekļa vietni.
Ja atteiksieties no šo sīkdatņu izmantošanas, Jūsu apmeklējums netiks iekļauts mūsu statistikā.
Statistikas sīkdatņu izmantošanas tiesiskais pamats ir Jūsu piekrišana saskaņā ar VDAR 6. panta 1. punkta a) apakšpunktu, kuru sniedzat mums vai atsakāt, veicot attiecīgu izvēli informatīvajā sīkdatņu brīdinājuma logā, kad apmeklējat mūsu tīmekļa vietni. Jūs varat brīvi izlemt, kādiem nolūkiem atļaujat izmantot sīkdatnes (izņemot Nepieciešamās sīkdatnes, kas nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību). Turklāt Jūs varat brīvi mainīt savu izvēli jebkurā laikā, veicot attiecīgas izmaiņas sīkdatņu iestatījumos mūsu tīmekļa vietnē vai pārlūkprogrammas līmenī.

- Mārketinga sīkdatnes – izmanto, lai apkopotu informāciju par lietotāja apmeklētajām tīmekļa vietnēm un adresētu konkrētā lietotāja izrādītajai interesei atbilstošus piedāvājumu. Šīs sīkdatnes palīdz nodrošināt apmeklētājam pielāgotu informāciju. Parasti šīs sīkdatnes ar vietnes īpašnieka atļauju atbilstoši norādītajiem mērķiem izvieto trešās personas. Lai gan mēs aktīvi neiekļaujam trešo pušu reklāmas nevienā no mūsu tīmekļa vietnēm, mēs iegūstam mūsu tīmekļa vietnēs videoklipus no YouTube un saites uz mūsu kontiem sociālajos medijos. Šīs trešo personu sistēmas apkopo informāciju tirgvedības nolūkos. Mums nav kontroles pār sīkfailiem, kas iestatīti citās tīmekļa vietnēs. Tos var izslēgt, bet ne mūsu tīmekļa vietnēs.
Ja noraidīsit šīs sīkdatnes, šajā vietnē publicētie YouTube videoklipi neietekmēs to, kā YouTube pielāgo reklāmas, pamatojoties uz Jūsu vēlmēm.

Detalizēta informācija par izmantotajām sīkdatnēm 

Nepieciešamās sīkdatnes palīdz nodrošināt tīmekļa vietnes pamatfunkcijas, piemēram, drošība, pārvaldība un pieejamība. Tīmekļa vietne bez šiem sīkfailiem nevar pilnvērtīgi funkcionēt. Bez zemāk uzskaitītajām nepieciešamajām sīkdatnēm vietnē var tikt izmantotas arī citas līdzīgas nozīmes funkcionālai darbībai nepieciešamas sīkdatnes.

Nosaukums

Pakalpojuma sniedzējs

Mērķis

Ilgums

TS01

 

mil.lv

Sīkdatne, kura saglabājas, kamēr Jūs lietojat tīmekļa vietni. Tā nodrošina iestatījumus, kuri nepieciešami tīmekļa vietnes pārlūkošanai.

Sesija

cookie_consent mil.lv Sīkdatne, kura glabā informāciju par lietotāja saglabātajām sīkdatņu piekrišanas opcijām.

Lietotāja piekrišana sīkdatnēm

       

 

Statistikas sīkdatnes sniedz iespēju izprast, kā apmeklētājs mijiedarbojas ar tīmekļa vietni. Iegūtā informācija ir pieejama apkopotā veidā, tieši neidentificējot lietotāju.

 

_pk_id

matamo.org

Matomo sīkdatne, kas saglabā dažas detaļas par apmeklētāju, piemēram, apmeklētāja unikālo ID numuru, apmeklējuma ilgumu u. tml.

13 mēneši

_pk_ses

_pk_cvar

pk_hsr

matamo.org

Matomo sīkdatnes, kas īslaicīgi saglabā datus par apmeklējumu.

30 minūtes

_gid

matamo.org

Matomo sīkdatne, kas glabā informāciju par to, no kurām vietām apmeklētāji nonāk mājaslapā.

6 mēneši

Mārketinga sīkdatnes sniedz iespēju pielāgot reklāmas, kas ir atbilstošas un saistošas individuālajam lietotājam un tādējādi vērtīgāks izdevējiem un trešo pušu reklāmdevējiem

Nosaukums

Pakalpojuma sniedzējs

Mērķis

Ilgums

VISITOR_INFO1_LIVE

youtube.com

Sīkdatne novērtē apmeklētāja interneta savienojuma ātrumu, ko izmanto, lai pārraidītu atbilstošas kvalitātes YouTube videoklipu

179 dienas 

YSC

youtube.com

YouTube sīkdatne, kas reģistrē un saglabā unikālu ID, lai veidotu statistiku par video, kurus lietotājs ir skatījies.

Sesija

ytidb::LAST_RESULT_ENTRY_KEY youtube.com YouTube sīkdatne, kura saglabā lietotāja videoatskaņotāja iestatījumus, kad lietotājs izmanto tīmekļa vietnē iegulto YouTube videoklipu. Patstāvīga
yt-remote-cast-available youtube.com

YouTube sīkdatne, kura saglabā lietotāja videoatskaņotāja iestatījumus, kad lietotājs izmanto tīmekļa vietnē iegulto YouTube videoklipu.

Sesija
yt-remote-cast-installed youtube.com

YouTube sīkdatne, kura saglabā lietotāja videoatskaņotāja iestatījumus, kad lietotājs izmanto tīmekļa vietnē iegulto YouTube videoklipu.

Sesija
yt-remote-connected-devices youtube.com

YouTube sīkdatne, kura saglabā lietotāja videoatskaņotāja iestatījumus, kad lietotājs izmanto tīmekļa vietnē iegulto YouTube videoklipu.

Patstāvīga
yt-remote-device-id youtube.com

YouTube sīkdatne, kura saglabā lietotāja videoatskaņotāja iestatījumus, kad lietotājs izmanto tīmekļa vietnē iegulto YouTube videoklipu.

Patstāvīga
yt-remote-fast-check-period youtube.com

YouTube sīkdatne, kura saglabā lietotāja videoatskaņotāja iestatījumus, kad lietotājs izmanto tīmekļa vietnē iegulto YouTube videoklipu.

Sesija
yt-remote-session-app youtube.com

YouTube sīkdatne, kura saglabā lietotāja videoatskaņotāja iestatījumus, kad lietotājs izmanto tīmekļa vietnē iegulto YouTube videoklipu.

Sesija
yt-remote-session-name youtube.com YouTube sīkdatne, kura saglabā lietotāja videoatskaņotāja iestatījumus, kad lietotājs izmanto tīmekļa vietnē iegulto YouTube videoklipu. Sesija

Kā mēs iegūstam Jūsu piekrišanu sīkdatnēm, un kā Jūs varat mainīt un pārvaldīt Jūsu izvēlēto sīkdatņu iestatījumus (tostarp piekrišanas atsaukšanu)?

Sīkdatņu izvēle informatīvajā sīkdatņu brīdinājuma logā – lietotāja piekrišanas iegūšana.
Apmeklējot mūsu tīmekļa vietni, Jūs redzēsiet informatīvo sīkdatņu brīdinājuma logu (baneri) par sīkdatnēm, kurā norādīta vispārīga informācija par sīkdatnēm un kurā Jums tiek dota iespēja izvēlēties, kāda veida sīkdatnēm Jūs piekrītat. Izmantojot iespēju Pielāgot izvēli, Jūs varat piekrist noteikta veida sīkdatnēm, aktīvi atzīmējot un apstiprinot attiecīgo sīkdatņu veidu. Ja Jūs neatzīmēsiet nevienu no papildu sīkdatņu kategorijām, tiks izmantotas tikai Nepieciešamās sīkdatnes un cita veida sīkdatnes (piemēram, Statistikas sīkdatnes) tiks automātiski noraidītas. 
Lūdzu, ņemiet vērā, ka Jūs jebkurā laikā varat brīvi mainīt savas domas, tīmekļa vietnes kājenē aktivizējot saiti “Sīkdatņu iestatījumi” un mainot to, kādas sīkdatnes ļaujat mums izmantot, vai atteikties no sīkdatņu izmantošanas. Jūs varat atteikties no visām sīkdatnēm, izņemot "nepieciešamās".
Lūdzu, ņemiet vērā, ka Jums ir tiesības jebkurā laikā atsaukt savu piekrišanu. Piekrišanas atsaukšana neietekmē apstrādes likumību, kas balstīta uz piekrišanu pirms tās atsaukšanas.
Jūsu piekrišana nav nepieciešama, Nepieciešamajām sīkdatnēm, kuras ir obligātas, lai tīmekļa vietne darbotos.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka izvēles, ko veicat informatīvā sīkdatņu brīdinājuma loga ekrānā, tiks uzskatītas par Jūsu piekrišanu sīkdatnēm.
Sniedzot savu piekrišanu kādai sīkdatņu kategorijai, Jūs sniedzat piekrišanu visām šīs kategorijas sīkdatnēm. Laika gaitā sīkdatnes var tikt atjauninātas un pielāgotas pakalpojumu sniegšanas pilnveidošanas vajadzībām, tādēļ sīkdatņu saraksts tiek pastāvīgi atjaunināts.
Jūs varat atteikties no informācijas sniegšanas rīkam Google Analytics par Jūsu darbībām tīmekļvietnēs, instalējot atteikšanās papildinājumu https://tools.google.com/dlpage/gaoptout/ . Šis papildinājums liedz pakalpojuma Google Analytics JavaScript elementiem (gtag.js, analytics.js), kas darbojas tīmekļvietnēs, kopīgot ar pakalpojumu Google Analytics informāciju par apmeklējumu.
Informējam, ka ikvienas tīmekļa pārlūkprogrammas drošības iestatījumos iespējama sīkdatņu ierobežošana, bloķēšana un dzēšana, piemēram, iestatījumos ir iespējams atzīmēt "Nekad nepieņemt sīkdatnes". Apmeklētājs sava pārlūka iestatījumus var arī mainīt tā, lai katru reizi, kad tiek aizvērts pārlūks, tiktu dzēstas saglabātās sīkdatnes. Atslēdzot sīkdatņu ievākšanu pārlūkā, apmeklētājs var pārtraukt informācijas iegūšanu un izmantošanu. Izmaiņas iestatījumos jāveic katrai pārlūkprogrammai atsevišķi. https://www.aboutcookies.org/how-to-manage-and-delete-cookies 
Lūdzu, ņemiet vērā, ka Jūs jebkurā laikā varat izdzēst jau apstiprinātās sīkdatnes pārlūkprogrammas līmenī. Tādā veidā Jūs varat atsaukt savu jau sniegto piekrišanu pārlūkprogrammas līmenī. Zemāk ir pieejama informāciju par to, kā dažās pārlūkprogrammās varat pārvaldīt savas sīkdatnes:
Google Chrome browser  
 https://support.google.com/chrome/answer/95647?hl=en
 
Microsoft Internet Explorer browser 
 https://support.microsoft.com/en-us/windows/delete-and-manage-cookies-1…;
Mozilla Firefox browser  https://support.mozilla.org/en-US/kb/enhanced-tracking-protection-firef…;
Apple Safari browser 
  https://support.apple.com/en-ie/guide/safari/sfri11471/mac 
Opera Web browser 
  https://help.opera.com/en/latest/web-preferences/ 

Kontaktinformācija
Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas Nacionālo bruņoto spēku Apvienotais štābs(reģistrācijas numurs 90000068801; adrese: Krustabaznīcas iela 9, Rīga, LV-1006).
Aizsardzības ministrijai ir tiesības jebkurā brīdī mainīt sīkdatņu izmantošanas noteikumus ministrijas vai tās padotībā esošās valsts pārvaldes iestādes tīmekļvietnē. Visas izmaiņas sīkdatņu izmantošanas politikā tiks publicētas www.mil.lv
Par papildu informāciju saistībā ar sīkdatnēm mūsu tīmekļa vietnē lūdzam sazināties ar Aizsardzības ministrijas Kanceleju pa tālr. 67335113 vai e-pastu: pasts@mod.gov.lv .
Sīkdatņu izmantošanas noteikumu spēkā esamība
Šie noteikumi var tikt mainīti bez brīdinājuma, jo mēs ievērojam tiesību aktus, kas reglamentē sīkdatņu izmantošanu un ņemam vērā vispārpieņemto ar sīkdatņu izmantošanu saistīto praksi.
Sīkdatņu politika stājas spēkā 2023. gada 1. jūlijā un to aktuālā redakcija pieejama tīmekļa vietnē: www.mil.lv sadaļā “Sīkdatņu izmantošanas noteikumi”.