Kritušo karavīru piemiņas vieta | Nacionālie bruņotie spēki

Kritušo karavīru piemiņas vieta

2016.gada 11.novembrī, Lāčplēša dienā, godinot Latvijas karavīrus, kuri pildot kaujas uzdevumus ziedojuši savas dzīvības, Ādažu bāzē atklāja Nacionālo bruņoto spēku kritušo karavīru piemiņas vietu.

Kopš Latvijas armijas atjaunošanas Latvijas karavīri ir piedalījušies daudzās starptautiskajās operācijās un kaujas uzdevumos, ziedojot savas dzīvības Latvijas drošības stiprināšanai. Ar saviem darbiem viņi ir pierādījuši, ka Latvijas armijas karavīri ir lojāli un pašaizliedzīgi augstāko vērtību aizstāvēšanā. Tādējādi, lai godinātu karavīru ieguldījumu Latvijas drošības stiprināšanā, ir izveidota kritušo karavīru piemiņas vieta.

Kritušo karavīru piemiņas vietas izveides tēlnieks ir Kristaps Strauts.

Pieminekļa mākslinieciskā kompozīcija ir pakļauta tās pamatnē iekaltajam uzrakstam “Vienotībā spēks.” Kompozīcijas vienojošais elements ir Latvijas bruņoto spēku ģerbonis, simbolizējot nezūdošu Latvijas vērtību.

Piemiņas vietas komplekss, līdzīgi kā savulaik Brīvības piemineklis, ir izveidots par brīvprātīgi saziedotajiem līdzekļiem, kā arī iedzīvotāji ir snieguši ieguldījumu piemiņas vietas tapšanā ar savu darbu. Kopējās kritušo karavīru piemiņas vietas izveides izmaksas veido 53 619,57 euro.

2014.gada 26.septembrī tika atklāta Kritušo karavīru pieminekļa 1.kārta ar mērķi, lai ziedotājiem uzskatāmi parādītu, kā tiek ieguldīti saziedotie līdzekļi piemiņas vietas izveidei.

2017.gada 7.augustā Alpenas Kaujas gatavības apmācības centra bāzē ASV Mičiganas pavalstī, piedaloties Nacionālo bruņoto spēku komandierim ģenerālleitnantam Leonīdam Kalniņam un Alpenas Kaujas gatavības apmācības centra komandierim pulkvedim Džeimsam Endrū Robertsam, atklāja Afganistānā kritušā Latvijas karavīra, seržanta Voldemāra Anševica vārdā nosaukta iela.

Sauszemes spēku 1.kājnieku bataljona seržants Voldemārs Anševics krita 2009.gada 1.maijā nemiernieku uzbrukumā Afganistānas Nacionālās armijas novērošanas postenim Kunāras provincē. Viņa piemiņai veltītā iela Alpenā atklāta, jo Latvijas kontingenta karavīri Afganistānā dienēja kopā ar ASV Mičiganas Nacionālās gvardes karavīriem Latvijas un ASV Operacionālās sadarbības padomnieku grupā.

 

Ādažu bāzē godina kritušo karavīru piemiņu

Foto: srž. Ēriks Kukutis, Aizsardzības ministrija
Ādažu bāzē godina kritušo karavīru piemiņu