Atbilstoši Nacionālo bruņoto spēku likumam, viens no svarīgākajiem Jūras spēku (JS) uzdevumiem ir meklēt un iznīcināt jūrā sprādzienbīstamus priekšmetus. Lai uzlabotu mīnu meklēšanas spējas, katru gadu noteikts skaits kuģu piedalās mīnu meklēšanas un iznīcināšanas mācībās un operācijās Baltijas jūrā.
Vienības
Jūras spēku uzdevumi
-
meklēt un iznīcināt jūrā sprādzienbīstamus priekšmetus.
-
nodrošināt krasta apsardzi,
-
koordinēt un veikt cilvēku meklēšanas un glābšanas darbus jūrā,
-
nodrošināt ekoloģisko uzraudzību un likvidēt jūrā notikušo avāriju sekas, tajā skaitā novērst naftas produktu piesārņojumu.

Kaspars Zelčs
Katra mēneša pirmajā un pēdējā nedēļā ceturtdienās no plkst.13 līdz plkst.14 Liepājā no plkst.13 līdz plkst.14 un katra mēneša pirmajā un pēdējā nedēļā pirmdienās no plkst.15 līdz plkst.16 Rīgā, iepriekš piesakoties pa tālruni 63404200 vai 67806080.
Aktualitātes
Vēsture un simbolika

Latvija atrodas Baltijas jūras krastā, tādēļ latviešu tautas likteņi vienmēr bijuši cieši saistīti ar kuģošanu pa jūru. Jau leģendām bagātajā pirmsvēsturiskajā periodā pazīstami kuršu sirotāji un viņu kara laivas. Liela aktivitāte kuģošanā atsākas Kurzemes un Zemgales hercogistes ziedu laikā. Hercogam Jēkabam piederējuši 30-40 kuģi, kuri devās tāljūras ekspedīcijās uz Rietumindiju, Āfriku un Dienvidameriku.

Kara kuģa karoga pamats ir balta fona četrstūris, kura centrā vertikāli un horizontāli krustojas valsts karoga krāsas, kuru platums ir 1/5 no karoga platuma. Karoga garuma un platuma mēru attiecībai jābūt 3:2. Flotiles kara kuģa karogs izgatavojams sekojošos izmēros (mēri milimetros): I lielums- 660x440, II lielums- 990x660, III lielums- 1500x1000, IV lielums- 1950x1300, V lielums- 2250x1500.
Sadarbība

Baltijas valstu jūras eskadra (Baltic States Naval Squadron, BALTRON) tika izveidota 1998. gada augustā un par tā pirmo komandieri kļuva Latvijas jkpt. Ilmārs Lešinskis. Projekta mērķis ir nodrošināt Baltijas jūras spēku mīnu meklēšanas kuģu pastāvīgu gatavību piedalīties nacionālu uzdevumu veikšanā un NATO pretmīnu vienības realizētajās operācijās. Līdztekus BALTRON veicina savstarpējo savietojamību un sadarbību starp Baltijas valstu Jūras spēkiem.

Patlaban daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1300 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Polijas, Kanādas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.