Krasta apsardzes dienests atrodas Rīgā, Vecmīlgrāvī, Meldru ielā 5a.
Jūras spēku Krasta apsardzes dienesta sastāvā ietilpst Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs (MRCC RIGA), kas darbojas nepārtrauktā režīmā 24 stundas diennaktī.
Vienības
Funkcijas
-
nodrošināt meklēšanas un glābšanas operāciju vadību un koordinēšanu Latvijas atbildības zonā;
-
nodrošināt naftas piesārņojuma likvidācijas jūrā operāciju vadību un koordinēšanu;
-
organizēt, koordinēt un vadīt pasākumus, lai kontrolētu, kā tiek ievēroti normatīvie akti un starptautiskās tiesību normas, kas nosaka Latvijas ūdeņu izmantošanas kārtību;
-
sadarbībā ar Jūras un iekšējo ūdeņu pārvaldi organizēt vides aizsardzības un zvejniecības reglamentējošo normatīvo aktu ievērošanas kontrolēšanu;
-
organizēt, koordinēt un vadīt Jūras spēku vienības, kuras ir norīkotas pildīt krasta apsardzes funkcijas;
-
veikt nacionālā sakaru un vadības centra funkcijas saskaņā ar Starptautiskā kuģu un ostu iekārtu aizsardzības kodeksa (ISPS) prasībām;
-
nodrošināt nacionālā sakaru centra funkcijas ES kuģošanas drošības tīklā SafeSeaNet.

Krasta apsardzes dienests
Seko mums sociālajos tīklos
Vēsture un simbolika

Vēsture
1999. gadā uz Jūras spēku Centrālā rajona bāzes tika izveidota Krasta apsardzes kuģu flotile, kura pildīja Valsts Krasta apsardzes funkcijas.
2004. gada 1. jūlijā, reorganizējot Krasta apsardzes kuģu flotili, tika izveidots Krasta apsardzes dienests (KAD). Krasta apsardzes dienests ir Jūras spēku flotiles struktūrvienība, kas veic noteiktas krasta apsardzes funkcijas un darbojas nepārtrauktā režīmā 24 stundas diennaktī un ir tieši pakļauta Jūras spēku flotiles komandierim.

Kara kuģa karoga pamats ir balta fona četrstūris, kura centrā vertikāli un horizontāli krustojas valsts karoga krāsas, kuru platums ir 1/5 no karoga platuma. Karoga garuma un platuma mēru attiecībai jābūt 3:2. Flotiles kara kuģa karogs izgatavojams sekojošos izmēros (mēri milimetros): I lielums- 660x440, II lielums- 990x660, III lielums- 1500x1000, IV lielums- 1950x1300, V lielums- 2250x1500.
Sadarbība

Baltijas valstu jūras eskadra (Baltic States Naval Squadron, BALTRON) tika izveidota 1998. gada augustā un par tā pirmo komandieri kļuva Latvijas jkpt. Ilmārs Lešinskis. Projekta mērķis ir nodrošināt Baltijas jūras spēku mīnu meklēšanas kuģu pastāvīgu gatavību piedalīties nacionālu uzdevumu veikšanā un NATO pretmīnu vienības realizētajās operācijās. Līdztekus BALTRON veicina savstarpējo savietojamību un sadarbību starp Baltijas valstu Jūras spēkiem.

SNMCMG1 ir viena no četrām NATO pastāvīgajām Jūras spēku grupām. NATO pastāvīgās Jūras spēku grupas veido NATO Reaģēšanas spēku jūras komponenti, kas darbojas kā tūlītējas reaģēšanas spēki. SNMCMG1 ir viena no divām alianses jūras komponenta daudznacionālām vienībām, kas izveidota mīnu iznīcināšanas operāciju veikšanai, un NATO Reaģēšanas spēku sastāvā spēj nekavējoties veikt operācijas jebkurā vietā.