Mēs, Nacionālie bruņotie spēki, esam valsts militārās aizsardzības sistēmas pamats un, sadarbojoties arī ar sabiedroto spēkiem, sargājam Latvijas valsts suverenitāti un teritoriālo nedalāmību.

Nacionālie bruņotie spēki ir triju militāro formējumu – regulāro spēku, Zemessardzes un rezerves – kopums, kuru veido militāri organizēta, apmācīta un apbruņota tautas daļa – karavīri, kuri ir valsts aizsardzībā un viņu dzīvību, brīvību, godu un cieņu aizsargā likums.

 

LA100

Latvijas armija ar daudziem svinīgiem pasākumiem šogad svin simtgadi. Svinēsim kopā!

Vadība

Nacionālajos bruņotajos spēkos ievēro vienvadības principu.

Nacionālo bruņoto spēku augstākā vadoņa pienākumus veic Valsts prezidents.

Nacionālo bruņoto spēku vadību īsteno Nacionālo bruņoto spēku komandieris, kas ir pakļauts aizsardzības ministram. Nacionālo bruņoto spēku komandieris ir valsts augstākā militārā amatpersona. Nacionālo bruņoto spēku komandieri apstiprina amatā uz četriem gadiem un atbrīvo no amata Saeima pēc Valsts prezidenta priekšlikuma.

Statistika 

6000

Profesionālā dienesta karavīri

8200

Zemessargi

3000

Rezerves karavīri

Open a link

Nacionālo bruņoto spēku fotogalerija

Kontakti medijiem

majore Sandra Brāle

Preses virsnieks

67335135

sandra.brale@mod.gov.lv

Par aizsardzības nozares - Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku komunikāciju ar medijiem - atbild Preses nodaļa.

Lai pieteiktu intervijas vai uzdotu jautājumus, lūdzam rakstīt uz e-pastu prese@mod.gov.lv vai sazināties ar Preses nodaļas vadītāju vai preses virsniekiem.

Mēs atceramies

Kopš Latvijas armijas atjaunošanas Latvijas karavīri ir piedalījušies daudzās starptautiskajās operācijās un kaujas uzdevumos, ziedojot savas dzīvības Latvijas drošības stiprināšanai. Ar saviem darbiem viņi ir pierādījuši, ka Latvijas armijas karavīri ir lojāli un pašaizliedzīgi augstāko vērtību aizstāvēšanā. 

Nacionālo bruņoto spēku pasākumi

Pasākumi  
Ukrainas Bruņoto spēku instruktoru korpusa pārstāvju vizīte  03.06-07.06
NBS Gaisa spēku 100gades pasākumi, Latvijā1 07.-08.06.
NBS AŠ priekšnieka maiņas ceremonija 11.06.