Kājnieku skola | Nacionālie bruņotie spēki

Kājnieku skola

Kājnieku skolaNacionālo bruņoto spēku (NBS) Kājnieku skola (KS) ir NBS militārās izglītības iestāde profesionālās militārās pamata un dažādu militāro kvalifikācijas kursu programmu īstenošanai.

Nacionālo bruņoto spēku mācību iestādes un vienības

Kājnieku skolas uzdevumi:

  • Veikt NBS karavīru individuālo pamatapmācību un karavīra specialitāšu apmācību ( ložmetējnieks, karavīrs - glābējs, militāro autovadītāju un civilās kategorijas “B” un “C” apmācību) atbilstoši apmācību plānam;

  • Veikt Brīvprātīgo rezervistu apmācību atbilstoši apmācību plānam;

  • Piedalīties NBS KS atbilstošas specifikas apmācību programmu izstrādē, apmācību rezultātu analīzē un esošo apmācību programmu pilnveidošanā;

  • MVP komandiera uzdoto atsevišķu uzdevumu un projektu izpilde.

Apmācība

NBS KS pamatuzdevums ir apmācīt un sagatavot jauniesauktos karavīrus profesionālajam militārajam dienestam NBS. 

NBS KS personāla uzdevums ir sniegt atbalstu un nodrošināt mācību procesu. Kursantu apmācību nodrošina atlasīti un īpaši apmācīti instruktori ar augstu pienākuma apziņu un vērtību sistēmu, kas nosaka jaunā karavīra audzināšanas vadlīnijas, kā arī vienotus apmācītus kvalitātes standartus.

NBS KS kursantiem apmācības procesā ir nodrošināta atbilstoša mācību vide, kur tiek apgūtas nepieciešamās zināšanas un iemaņas, lai pēc kursu beigšanas patstāvīgi spētu iekļauties militārajā vidē un vienībā uz kuru viņš tiks nosūtīts turpmākajam dienestam.

Kopš 2018.gada augusta NBS KS apmāca arī Brīvprātīgos rezervistus, lai pēc kursa pabeigšanas tie kļūtu par pilnvērtīgiem NBS rezervistiem.

Kā mūs atrast?

Esi viens no mums - kļūsti karavīrs!