NBS Kājnieku skolas simbolika | Nacionālie bruņotie spēki

NBS Kājnieku skolas simbolika

Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Kājnieku skolas simbolika apstiprināta ar Aizsardzības ministra 2006.gada 10.augusta pavēli Nr. 275 un Aizsardzības ministra 2022.gada 14.janvāra pavēli Nr.7-P .

Bildē redzama Kājinieku skolas kokarde. Kokardes pamatu veido ozollapu vainags un Maltas krusts ar slīpām sānu skaldnēm, krusta centrā, vienā plaknē – septiņstūru vairogs. Kokarde izgatavota no sudrabota, matēta metāla.
1.attēls. Kokarde.

Kokardes (1.attēls) pamatu veido ozollapu vainags un Maltas krusts ar slīpām sānu skaldnēm, krusta centrā, vienā plaknē – septiņstūru vairogs. Kokarde izgatavota no sudrabota, matēta metāla. 
Ozollapu vainags simbolizē – ozols – spēks, izturība; vainags – pilnība, bezgalība, mūžība.
Maltas krusts – kā pamats ņemta 7. Siguldas kājnieku pulka krūšu zīme, vēlāk arī Mobilo strēlnieku bataljona krūšu zīme, kas simbolizē stingru pamatu, vēsturisko mantojumu.
Durklis – ierocis, kas simbolizē kājniekus.

Bildē redzama Kājnieku skolas emblēma. Emblēmas pamatu veido ozollapu vainags uz kura izvietots Maltas krusts, kas pārmantots  no 7.Siguldas Kājnieku pulka, krusta centrā – septiņstūru vairogs. Maltas krusta centrālajā  daļā vertikāli pa ass līniju izvietots durklis, uz Maltas krusta  kreisā stara burts K (Kājnieku), uz labā burts S (skola), kas simbolizē Kājnieku skolas saīsinājuma burtus.
2.attēls. Emblēma (melnbalta).

Emblēmas (2.attēls) pamatu veido ozollapu vainags uz kura izvietots Maltas krusts, kas pārmantots no 7.Siguldas Kājnieku pulka, krusta centrā – septiņstūru vairogs. Maltas krusta centrālajā daļā vertikāli pa ass līniju izvietots durklis, uz Maltas krusta kreisā stara burts K (Kājnieku), uz labā burts S (skola), kas simbolizē NBS Kājnieku skolas saīsinājuma burtus.

Bildē redzama Kājnieku skolas krāsainā emblēma. Krāsainās emblēmas pamatu veido ozollapu vainags, uz kura izvietots Maltas krusts, kas pārmantots no 7.Siguldas Kājnieku pulka, krusta centrā – septiņstūru vairogs. Maltas krusta centrālajā daļā vertikāli pa ass līniju izvietots durklis, uz Maltas krusta kreisā stara burts K (Kājnieku), uz labā burts S (skola), kas simbolizē Kājnieku skolas saīsinājuma burtus.
3.attēls. Emblēma (krāsaina).

Krāsainās emblēmas (3.attēls) pamatu veido ozollapu vainags, uz kura izvietots Maltas krusts, kas pārmantots no 7.Siguldas Kājnieku pulka, krusta centrā – septiņstūru vairogs. Maltas krusta centrālajā daļā vertikāli pa ass līniju izvietots durklis, uz Maltas krusta kreisā stara burts K (Kājnieku), uz labā burts S (skola), kas simbolizē NBS Kājnieku skolas saīsinājuma burtus.

Bildē redzama piedurknes uzšuve ikdienas formas tērpam. Vairoga forma. Pa uzšuves perimetru apvilkta  līnija sudraba krāsā. Uzšuves augšdaļā uz sudraba fona ar ziliem burtiem ir uzraksts ”Alūksne”. Zem uzraksta ”Alūksne” uzšuve pārdalīta uz pusēm. Uzšuves kreisā puse ir zilā krāsā, bet labā oranžā. Krāsainā laukuma centrā atrodas NBS Kājnieku skolas emblēma.
4.attēls. Piedurknes uzšuve ikdienas formas tērpam.

Piedurknes uzšuvei (4.attēls) ir vairoga forma, pa uzšuves perimetru apvilkta  līnija sudraba krāsā. Uzšuves augšdaļā uz sudraba fona ar ziliem burtiem ir uzraksts ”Alūksne” (skolas dislokācijas vieta). Zem uzraksta ”Alūksne” uzšuve pārdalīta uz pusēm. Uzšuves kreisā puse ir zilā krāsā, bet labā oranžā (krāsas pārņemot no Mobilo strēlnieku bataljona simbolikas). 
Krāsainā laukuma centrā atrodas NBS Kājnieku skolas emblēma, kur Maltas krusta stari ir (Latvijas karoga) sarkanā krāsā, krusta skaldnes, durklis, vainags – sudraba krāsā. Uz Maltas krusta kreisā stara burts K, uz labā – S (Kājnieku skola).

Bildē redzama piedurknes uzšuve kaujas formas tērpam. Vairoga forma. Uz zaļa fona pa uzšuves perimetru ir līnijas melnā krāsā. Uzraksts ”Alūksne” melnā krāsā. Zem uzraksta joslas ”Alūksne” uzšuves centrā ir NBS Kājnieku skolas emblēma.
5.attēls. Kaujas formas piedurknes uzšuve.

Piedurknes uzšuvei (5.attēls) ir vairoga forma, uz zaļa fona pa uzšuves perimetru ir līnijas melnā krāsā. Uzraksts ”Alūksne” melnā krāsā. Zem uzraksta joslas ”Alūksne” uzšuves centrā ir NBS Kājnieku skolas emblēma, kur Maltas krusta skaldnes, ozollapu vainaga un durkļa kontūras izšūtas ar melnu diegu. Uz Maltas krusta kreisā stara burts K, uz labā – S (Kājnieku skola).

 

Bildē redzma Kājinieku skolas Krūšu zīme. Pamatu veido ozollapu vainags. Ozols simbolizē spēku, izturību, vainags simbolizē pilnību, bezgalību, mūžību. Zīmes vidū atrodas arī Maltas krusts ar slīpām sānu skaldnēm, krusta centrā, vienā plaknē – septiņstūru vairogs.
6.attēls. NBS Kājnieku skolas krūšu zīme.

 

Krūšu zīmes (6.attēls) pamatu veido ozollapu vainags (ozols – spēks, izturība, vainags – pilnība, bezgalība, mūžība) un Maltas krusts (kā pamats ņemta 7.Siguldas kājnieku pulka krūšu zīme, vēlāk arī Mobilo strēlnieku bataljona krūšu zīme, kas simbolizē stingru pamatu, vēsturisko mantojumu) ar slīpām sānu skaldnēm, krusta centrā, vienā plaknē – septiņstūru vairogs. 
Averss:
Krūšu zīme izgatavota no apzeltīta metāla, kur Maltas krusta stari pildīti ar emalju (Latvijas karoga) sarkanā krāsā, krusta skaldnes, durklis, burti, cipari, vainags – zelta krāsā. Uz Maltas krusta kreisā stara burts K, uz labā – S (Kājnieku skola), uz apakšējā stara zem durkļa – 2006 (NBS Kājnieku skolas dibināšanas gads).
Reverss:
Iegravēts krūšu zīmes numurs.
Skrūve krūšu zīmes piestiprināšanai.

 

Kājinieku skolas karoga labā (aversa) puse. Karogs, zilā krāsā. Tā centrā izšūta Kājnieku skolas krūšu zīmes emblēma. Virs Kājnieku skolas krūšu zīmes emblēmas zelta krāsas puslokā ir izšūts vienības nosaukums – „KĀJNIEKU SKOLA”. Zem Kājnieku skolas krūšu emblēmas zelta krāsā ir izšūts Kājnieku skolas dibināšanas gads un datums. Karoga kreisajā augšējā stūrī ir 7.Siguldas kājnieku pulka krūšu zīme un kreisajā apakšējā stūrī ir Mobilo strēlnieku bataljona krūšu zīme.
7.attēls. NBS Kājnieku skolas karogs, averss.

NBS Kājnieku skolas karoga nolikums stājies spēkā  2016.gada 14.jūnijā. 
Averss (7.attēls) – zilā krāsā. Tā centrā izšūta NBS Kājnieku skolas krūšu zīmes emblēma. Virs NBS Kājnieku skolas krūšu zīmes emblēmas zelta krāsas diegiem puslokā ir izšūts vienības nosaukums – „KĀJNIEKU SKOLA”. Zem NBS Kājnieku skolas krūšu emblēmas zelta krāsas diegiem ir izšūts NBS Kājnieku skolas dibināšanas gads un datums. Karoga kreisajā augšējā stūrī ir 7.Siguldas kājnieku pulka krūšu zīme un kreisajā apakšējā stūrī ir Mobilo strēlnieku bataljona krūšu zīme. 

Bildē redzama Kājinieku skolas karoga kreisā (reverss) puse. Karogs oranžā krāasā. Tā centrā ir izšūta 7.Siguldas kājnieku pulka krūšu zīme, kas atveido uzlecošu sauli, dabas skatu un uz pilsdrupu fona taurētāju senču karavīra tērpā. Taurētājs pūš tauri un otrā rokā tur zobenu un vairogu. Zem taurētāja puslokā ir ozollapu zari, kas atiet uz abām pusēm, sasieti ar lenti nacionālajās krāsās. Uz lentes pušķa ir trīs zvaigznes zeltītā krāsā. Virs 7.Siguldas kājnieku pulka krūšu zīme sudraba krāsas puslokā ir izšūta Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skolas devīze „DROSME DISCIPLĪNA UZVARA”. Karoga stūros sudraba krāsā izšūtas Mēness zīmes, kas ir karavīru un bāreņu aizstāvis vai karavīru patrons. Karoga malas ir apšūtas ar zelta krāsas vītu auklu ar bārkstīm.
8.attēls. NBS Kājnieku skolas karogs, reverss.

Reverss (8.attēls) – oranžā krāsā. Tā centrā ir izšūta 7.Siguldas kājnieku pulka krūšu zīme (1923.-1934.gada nozīme), kas atveido uzlecošu sauli, dabas skatu un uz pilsdrupu fona taurētāju senču karavīra tērpā. Taurētājs pūš tauri un otrā rokā tur zobenu un vairogu. Zem taurētāja puslokā ir ozollapu zari, kas atiet uz abām pusēm, sasieti ar lenti nacionālajās krāsās. Uz lentes pušķa ir trīs zvaigznes zeltītā krāsā. Virs 7.Siguldas kājnieku pulka krūšu zīme sudraba krāsas diegiem puslokā ir izšūta Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skolas devīze „DROSME DISCIPLĪNA UZVARA”. Karoga stūros ar sudraba krāsas diegiem izšūtas Mēness zīmes, kas ir karavīru un bāreņu aizstāvis vai karavīru patrons. Karoga malas ir apšūtas ar zelta krāsas vītu auklu ar bārkstīm.