2. mehanizētais kājnieku bataljons | Nacionālie bruņotie spēki

2. mehanizētais kājnieku bataljons

2. mehanizētais kājnieku bataljons ir nostiprinājis savu identitāti – “dzelzs bataljons”, ko raksturo profesionāla attieksme pret uzticēto uzdevumu, kaujas disciplīna un teicama fiziskā sagatavotība.Bataljona kodolu veido profesionāli virsnieki un instruktori, kuri izmanto savas militārās zināšanas un dzīves pieredzi, ne tikai lai apmācītu karavīrus darboties un izdzīvot kaujaslaukā, bet arī pasargātu tos no dažādiem dzīves pārbaudījumiem.

Vienības

2. mehanizētā kājnieku bataljona uzdevumi:

  • apmācīt un sagatavot profesionālā dienesta karavīrus; 
  • piedalīties starptautiskajās operācijās un mācībās; 
  • piedalīties dabas katastrofu seku likvidēšanā; 
  • organizēt pirmsmisijas apmācības citām NBS apakšvienībām, kas norīkotas līdzdalībai starptautiskajās operācijās. 

Bataljons  sekmīgi ir apguvis un integrējis CVR(T) bruņutehniku, kas kaujaslaukā spēj veikt strauju manevru un nogādāt letālo spēku tieši tur, kur visvairāk tas ir nepieciešams, lai satriektu pretinieku. 

Bataljona devīze “Darbi, ne vārdi”.

Militāro mācību “SOLAR ECLIPSE” spēka paraugdemonstrējums ar HIMARS un artilērijas kaujas šaušanu un tuvā gaisa atbalstu ar sabiedroto bruņoto spēku gaisa kuģiem

Sauszemes spēku mehanizācija

2014.gada 4.septembrī NATO samita laikā Velsā, Lielbritānijā, Latvijas Republikas Aizsardzības ministrija noslēdza līgumu ar Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes Aizsardzības ministriju par kaujas izlūkošanas kāpurķēžu bruņutehnikas (Combat Vehicles Reconnaissance (Tracked)) iegādi. Līdz ar līguma parakstīšanu tiek realizēta Sauszemes spēku kājnieku brigādes mehanizācijas projekta pirmā kārta.

Sauszemes spēku kājnieku brigādes mehanizācija ir noteikta kā viena no prioritārajām Nacionālo bruņoto spēku attīstības plānā identificētajām spējām.

Mehanizētā kājnieku brigāde piedalās mācībās Lielbritānijā