2. mehanizētais kājnieku bataljons ir nostiprinājis savu identitāti – “dzelzs bataljons”, ko raksturo profesionāla attieksme pret uzticēto uzdevumu, kaujas disciplīna un teicama fiziskā sagatavotība.Bataljona kodolu veido profesionāli virsnieki un instruktori, kuri izmanto savas militārās zināšanas un dzīves pieredzi, ne tikai lai apmācītu karavīrus darboties un izdzīvot kaujaslaukā, bet arī pasargātu tos no dažādiem dzīves pārbaudījumiem.
Vienības
2. mehanizētā kājnieku bataljona uzdevumi:
- apmācīt un sagatavot profesionālā dienesta karavīrus;
- piedalīties starptautiskajās operācijās un mācībās;
- piedalīties dabas katastrofu seku likvidēšanā;
- organizēt pirmsmisijas apmācības citām NBS apakšvienībām, kas norīkotas līdzdalībai starptautiskajās operācijās.
Bataljons sekmīgi ir apguvis un integrējis CVR(T) bruņutehniku, kas kaujaslaukā spēj veikt strauju manevru un nogādāt letālo spēku tieši tur, kur visvairāk tas ir nepieciešams, lai satriektu pretinieku.
Bataljona devīze “Darbi, ne vārdi”.
2.mehanizētais kājnieku bataljons
Seko mums sociālajos tīklos
Aktualitātes
Militāro mācību “SOLAR ECLIPSE” spēka paraugdemonstrējums ar HIMARS un artilērijas kaujas šaušanu un tuvā gaisa atbalstu ar sabiedroto bruņoto spēku gaisa kuģiem
Vēsture un simbolika
Nacionālo bruņoto spēku komandieris 2002.gada 7.augustā izdeva pavēli Nr.672 "Par Sauszemes spēku 2.kājnieku bataljona izveidošanu". Šis datums ir uzskatāms par 2.kājnieku bataljona dibināšanas dienu.
Par pirmo 2.kājnieku bataljona komandieri 2002.gada 15.novembrī iecēla pulkvežleitnantu Dzintaru ROGU.
Bataljons tiek veidots ar uzdevumu sagatavot obligātā militārā dienesta karavīrus Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) rezervei, izmantojot Zviedrijas dāvināto ekipējumu.
Karoga vidū attēlota 2.kājnieku bataljona emblēma – ozollapu vainags ar diviem sakrustotiem senlatviešu kaujas cirvjiem un uz augšu vērstu zobenu. Ozollapu vainags simbolizē spēku, izturību un tradīcijas. Sakrustotie senlatviešu kaujas cirvji simbolizē militāro pienākumu, uzticību savai tautai. Zobens vērsts uz augšu simbolizē gatavību cīņai, kā arī militāro godu. Puslokā, emblēmas augšā izšūta bataljona devīze –„Darbi, ne vārdi”. Zem bataljona emblēmas izšūts bataljona dibināšanas gads. Gar karoga malām izšūti latviešu etnogrāfiski ornamenti.
8.septembrī Rīgā notika Sauszemes spēku kājnieku brigādes 10.gadadienai veltītie svinīgie pasākumi. 2006. gadā tika ieviesta Sauszemes spēku jaunā struktūra, saskaņā ar kuru Sauszemes spēku brigādes komandiera pakļautībā bija nodotas Sauszemes spēku regulārās vienī-bas — 1. un 2. kājnieku bataljons.
Sadarbība
Aizsardzības nozares īstenotā starptautiskā sadarbība ar tradicionālajiem sadarbības partneriem – ASV, reģionālajiem partneriem – Baltijas valstīm, Ziemeļvalstīm un citām NATO partnervalstīm ir jāmin, kā viens no noteicošajiem faktoriem Kājnieku brigādes attīstībā.
Kā galvenie Kājnieku brigādes sadarbības partneri ir:
- ASV (ASV Mičiganas štata Nacionālo gvarde);
- Dānija (Dānijas divīzijas DATS (Danish Advisory and Training Team));
- Norvēģija (Norvēģijas Bruņoti spēki);
- Baltijas valstis (Igaunijas un Lietuvas Sauszemes spēku Kājnieku brigādes).
Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1300 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Polijas, Kanādas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.
2018.gada 27.aprīlī apritēja 25 gadi, kopš Latvijas un Mičiganas Nacionālā gvarde iesaistījās partnerattiecību programmā. Lielākie sadarbības projekti Mičiganas Nacionālajai gvardei šo gadu laikā bijuši ar Zemessardzi, Gaisa spēkiem, kā arī Sauszemes spēku Mehanizēto kājnieku brigādi, īpaši tuvā gaisa atbalsta kontrolieru apmācībā.
Sauszemes spēku mehanizācija
2014.gada 4.septembrī NATO samita laikā Velsā, Lielbritānijā, Latvijas Republikas Aizsardzības ministrija noslēdza līgumu ar Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes Aizsardzības ministriju par kaujas izlūkošanas kāpurķēžu bruņutehnikas (Combat Vehicles Reconnaissance (Tracked)) iegādi. Līdz ar līguma parakstīšanu tiek realizēta Sauszemes spēku kājnieku brigādes mehanizācijas projekta pirmā kārta.
Sauszemes spēku kājnieku brigādes mehanizācija ir noteikta kā viena no prioritārajām Nacionālo bruņoto spēku attīstības plānā identificētajām spējām.