2. mehanizētais kājnieku bataljons | Nacionālie bruņotie spēki

2. mehanizētais kājnieku bataljons

2.bataljonsSauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigādes 2. mehanizētais kājnieku bataljons sagatavo profesionālus karavīrus uzdevumu veikšanai Latvijā un starptautiskajās operācijās.

Sauszemes spēku kājnieku brigādes mehanizācija ir noteikta kā viena no prioritārajām Nacionālo bruņoto spēku attīstības plānā identificētajām spējām.

Vienības

2. mehanizētā kājnieku bataljona uzdevumi:

  • apmācīt un sagatavot profesionālā dienesta karavīrus; 

  • piedalīties starptautiskajās operācijās un mācībās; 

  • piedalīties dabas katastrofu seku likvidēšanā; 

  • organizēt pirmsmisijas apmācības citām NBS apakšvienībām, kas norīkotas līdzdalībai starptautiskajās operācijās. 

Militāro mācību “SOLAR ECLIPSE” spēka paraugdemonstrējums ar HIMARS un artilērijas kaujas šaušanu un tuvā gaisa atbalstu ar sabiedroto bruņoto spēku gaisa kuģiem

Sauszemes spēku mehanizācija

2014.gada 4.septembrī NATO samita laikā Velsā, Lielbritānijā, Latvijas Republikas Aizsardzības ministrija noslēdza līgumu ar Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes Aizsardzības ministriju par kaujas izlūkošanas kāpurķēžu bruņutehnikas (Combat Vehicles Reconnaissance (Tracked)) iegādi. Līdz ar līguma parakstīšanu tiek realizēta Sauszemes spēku kājnieku brigādes mehanizācijas projekta pirmā kārta.

Sauszemes spēku kājnieku brigādes mehanizācija ir noteikta kā viena no prioritārajām Nacionālo bruņoto spēku attīstības plānā identificētajām spējām.

Mehanizētā kājnieku brigāde piedalās mācībās Lielbritānijā