3. kājnieku bataljons | Nacionālie bruņotie spēki

3. kājnieku bataljons

3. kājnieku bataljona emblēmaSauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes 3. kājnieku bataljons sagatavo zemessargus un rezerves karavīrus valsts aizsardzības uzdevumu veikšanai Latvijā. 

3.kājnieku bataljons ir unikāls, jo to komplektē gan profesionālā dienesta karavīri, gan zemessargi, kas uz brīvprātības principa ierodas uz apmācībām un mācībām, lai pilnveidotos kā karavīri un būtu gatavi iesaistīties Latvijas un tās sabiedrības drošības stiprināšanā, gan arī rezerves karavīri- karavīri, kuri kādreiz ir bijuši daļa no Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem. Šie karavīri ir atvaļinājušies, ieskaitīti rezervē un veido mūsu NBS mobilizācijas resursu.

Vienības

3. kājnieku bataljona uzdevumi:

  • apmācīt un sagatavot profesionālā dienesta karavīrus, zemessargus un rezerves karavīrus valsts aizsardzības uzdevumu izpildei;
  • nodrošināt bāzi SzS MKBde instruktoru un jaunkareivju apmācībai. 

3.kājnieku bataljons aktīvi iesaistās dažādos publiskos pasākumos, lai rekrutētu jaunus zemessargus, kas papildinās mūsu rindas. Bataljons regulāri organizē un vada ar citu vienību atbalstu jauniesaukto karavīru pamatapmacības kursus, kas tālāk turpina profesionālo dienestu MKBde. Nepārtraukti komunicējam ar bataljona zemessargiem un rezerves karavīriem, organizējot zemessargu nometnes un rezerves karavīru apmācību, kur iegūtās iemaņas viņi noslīpē Mehanizētās brigādes organizētajās mācībās.

Vienības devīze – “Drosme pārliecībā”.

Ādažu bāzē godina kritušo karavīru piemiņu