2010. gada 9.decembrī ar Nacionālo bruņoto spēku komandiera pavēli tika izveidots Kaujas atbalsta bataljons ar mērķi nodrošināt jau esošo kaujas atbalsta spēju uzturēšanu un to pilnveidošanu, kā arī kaujas atbalsta vienību attīstību. 2011.gada 3.janvārī par Kaujas atbalsta bataljona komandieri tika iecelts pulkvežleitnants Gunārs Kauliņš. Kaujas atbalsta bataljonā ietilpst Štābs un štāba sakaru vads, Militārā izlūkošanas rota, Inženiertehniskā rota, Prettanku rota, Uguns atbalsta rota un Gaisa atbalsta kontroles vienība.
Vienības
Kaujas atbalsta bataljona uzdevumi:
-
uzturēt kaujas atbalsta elementus gatavībai valsts aizsardzības uzdevumiem;
-
sagatavot karavīrus dienestam starptautiskajās operācijās, lai nodrošinātu tur nepieciešamās kaujas spējas.
Seko mums sociālajos tīklos
Aktualitātes
Vēsture un simbolika
Pamatojoties uz NBS komandiera 2010.gada 9.decembra pavēli Nr.19-k „Par Sauszemes spēku kājnieku brigādes vienību TO&E sarakstiem”, ar 2010.gada 9.decembri ir apstiprināts Sauszemes spēku (SzS) Kājnieku brigādes (KBde) Kaujas atbalsta bataljona materiāltehniskais (TO&E) saraksts un uzsākta Kaujas atbalsta bataljona (KAB) izveide.
Karoga aversā uz karmīnsarkana fona izšūta bruņoto spēku kokarde «saulīte». Virs tās zeltītiem diegiem izšūts uzraksts «SAUSZEMES SPĒKI», zem - bataljona nosaukums «KAUJAS ATBALSTA BATALJONS». Karoga reversā uz tumši zaļa fona izšūts bataljona krūšu zīmes attēls - divi pusmēneši simbolizē divus karavīrus, kas viens otru atbalsta. Šķēps ir militāras vienības simbols, ozollapu vainags simbolizē spēku un diženumu.
Sadarbība
Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1300 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Polijas, Kanādas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.
2018.gada 27.aprīlī apritēja 25 gadi, kopš Latvijas un Mičiganas Nacionālā gvarde iesaistījās partnerattiecību programmā. Lielākie sadarbības projekti Mičiganas Nacionālajai gvardei šo gadu laikā bijuši ar Zemessardzi, Gaisa spēkiem, kā arī Sauszemes spēku Mehanizēto kājnieku brigādi, īpaši tuvā gaisa atbalsta kontrolieru apmācībā.