Sauszemes spēku mehanizētās kājnieku brigādes Kaujas nodrošinājuma bataljons sagatavo profesionālus karavīrus apgādes uzdevumu izpildei.
Kaujas nodrošinājuma bataljonā ietilpst bataljona štābs, Štāba un sakaru vads, Apgādes un transportēšanas rota, Tehniskā atbalsta un remonta rota, Apsardzes rota un Medicīnas rota.
Vienības
Kaujas nodrošinājuma bataljona uzdevumi
-
sagatavot un uzturēt Kaujas nodrošinājuma apakšvienības valsts aizsardzības uzdevumu izpildei;
-
nodrošināt Sauszemes spēku mehanizētās kājnieku brigādes vienību pārapgādi;
-
veikt transportēšanas uzdevumus;
-
organizēt un izpildīt mehānisko transportlīdzekļu, kaujas un citas tehnikas apkopes un remontus;
-
sniegt medicīnisko atbalstu, kā arī organizēt un vadīt paplašinātās pirmās palīdzības apmācību.
Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes Kaujas nodrošinājuma bataljona komandieris
Kaujas nodrošinājuma bataljons
Seko mums sociālajos tīklos
Aktualitātes
Vēsture un simbolika
Kaujas nodrošinājuma bataljons tika izveidots 2010.gada 9.decembrī.
Vēsturiski 2006.gada 14.februārī tika izveidota Kaujas nodrošinājuma rota, kuras komandieris bija kapteinis Druvis Kleins. Kaujas nodrošinājuma rota 2011.gada 18.februārī tika slēgta un tās lietas un dokumentus pārņēma Apgādes un transportēšanas rota.
Kaujas nodrošinājuma bataljona simbolika – vienības karogs, krūšu zīme, ikdienas un lauka formas tērpa uzšuves, rotu piedurkņu atšķirības zīmes, kokarde un piemiņas monēta tika apstiprināta Aizsardzības ministrijas Simbolikas, atribūtikas un heraldikas komisijas sēdē Rīgā, 2018.gada 21.maijā.
Kaujas nodrošinājuma bataljona devīze ir – “Bez apgādes nav uzvaras”.
Sadarbība
Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1300 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Polijas, Kanādas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.
2018.gada 27.aprīlī apritēja 25 gadi, kopš Latvijas un Mičiganas Nacionālā gvarde iesaistījās partnerattiecību programmā. Lielākie sadarbības projekti Mičiganas Nacionālajai gvardei šo gadu laikā bijuši ar Zemessardzi, Gaisa spēkiem, kā arī Sauszemes spēku Mehanizēto kājnieku brigādi, īpaši tuvā gaisa atbalsta kontrolieru apmācībā.
Sauszemes spēku mehanizācija
2014.gada 4.septembrī NATO samita laikā Velsā, Lielbritānijā, Latvijas Republikas Aizsardzības ministrija noslēdza līgumu ar Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes Aizsardzības ministriju par kaujas izlūkošanas kāpurķēžu bruņutehnikas (Combat Vehicles Reconnaissance (Tracked)) iegādi. Līdz ar līguma parakstīšanu tiek realizēta Sauszemes spēku kājnieku brigādes mehanizācijas projekta pirmā kārta.
Sauszemes spēku kājnieku brigādes mehanizācija ir noteikta kā viena no prioritārajām Nacionālo bruņoto spēku attīstības plānā identificētajām spējām.