Mehanizētās kājnieku brigādes karavīri piedalās militārajās mācībās Austrijā | Nacionālie bruņotie spēki

Mehanizētās kājnieku brigādes karavīri piedalās militārajās mācībās Austrijā

24.11.2023
Latvijā
Informāciju sagatavoja
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde

Laikā līdz 16. decembrim Allentsteigā, Austrijā Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes Artilērijas diviziona karavīri piedalās mācībās “AAB4 LFX/FTX”, ko organizē Austrijas bruņoto spēku 4. Mehanizētā brigāde. 

Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes Artilērijas diviziona karavīri, tostarp arī 11 valsts aizsardzības dienesta karavīri militārajās mācībās tiks integrēti Austrijas bruņoto spēku bataljonā, lai veiktu kaujas šaušanu ar pašgājējartilērijas sistēmas M109A5Oe haubicēm, sniedzot netiešo uguns atbalstu baterijas, bataljona un brigādes līmenī. Mācībās tiks pilnveidota starptautiskā sadarbība un savietojamība. 

Valsts aizsardzības dienesta karavīriem šī ir unikāla pieredze sadarboties un iegūt zināšanas arī ārpus Latvijas. Jaunieši atzīst, ka pirmais iespaids ir lielisks. Lai gan aktīvā fāze vēl tikai būs, karavīri šobrīd jūtas labi. Karavīri ir ļoti gandarīti par doto iespēju strādāt kopā ar sabiedrotajiem, izmantojot Austrijas bruņoto spēku militāro tehniku. 

Militāro mācību aktīvā fāze sāksies 27. novembrī un noslēgsies 16. decembrī, kad mācību dalībnieki atgriezīsies atpakaļ dislokācijas vietās. 

Latvijai ar Austriju jau ilgstoši ir savstarpējā militārā sadarbība.

Jau ziņots, ka laika posmā no 2017. gada aprīļa līdz 2018. gada oktobrim Latvija saņēma 47 no Austrijas pasūtītās M109A5Oe tipa pašgājējhaubiču sistēmas, tostarp arī uguns vadības un apmācības platformas. Pašgājējhaubiču sistēmu iegāde bija nozīmīgs Nacionālo bruņoto spēku artilērijas papildinājums, kas ļāvis uzlabot valsts aizsardzības spējas.
               
 
Informāciju sagatavoja: 
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Tālrunis: 26363721
E-pasts: komunikacija@mil.lv