"Vienotībā spēks!"
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde ir vienība, kas nodrošina vispusīgu kaujas sagatavošanu nacionālajiem bataljoniem, kaujas atbalsta un nodrošinājuma vienībām, komplektē un nosūta savas apakšvienības uz operāciju rajonu, nodrošinot to nepārtrauktas kaujas spējas un uzdevuma izpildi.
Vienības
Mehanizētās kājnieku brigādes uzdevumi:
-
nodrošināt valsts sauszemes teritorijas aizsardzību;
-
nodrošināt vienību kaujas un mobilizācijas gatavību;
-
sagatavot vienības dalībai starptautiskajās operācijās;
-
piedalīties avārijas, ugunsdzēsības un glābšanas darbos un ārkārtējo situāciju izraisīto seku likvidēšanā;
-
sniegt atbalstu civilās aizsardzības sistēmas iestādēm.

Sauzemes spēku Mehanizētais kājnieku brigādes štābs
Aktualitātes
Ādažu poligonā norisinās militārās mācības“Iron Spear 2023”
Vēsture un simbolika

Lai uzlabotu Sauszemes spēku (SzS) vadības un kontroles struktūru, mērķtiecīgi attīstītu kaujas spējas un efektīvi izpildītu saistības, kādas esam uzņēmušies, kļūstot NATO dalībvalsts, 2004. gadā tika uzsākta Sauszemes spēku reorganizācija vienotā brigādes struktūrā, tika apstiprināts štats brigādes štāba un Štāba un sakaru rotai, kas sākotnēji ietilpa Zemessardzes štāba struktūrā, kā Sauszemes spēku pārvalde.

Uzšuve ir veidota apļa formā, jo aplis ir mūžības simbols. Sākotnējais vienotības un bezgalības simbols. Absolūta un Pilnības zīme.
SzS KBde piedurknes uzšuve SzS KBde karavīram ir kā fragments no SzS KBde karoga, kurš ne tikai plīvo virs karavīru galvām, bet ir arī novietots uz katra karavīra labās rokas kā ciešs simbolisks apliecinājums SzS KBde karavīru vienotībai, gara spēkam un atbilst SzS KBde karoga devīzes „Vienotībā spēks” idejai. „Vienotībā spēks” ne tikai zem viena karoga, bet arī ar vienoti pleca uzšuvi.

8.septembrī Rīgā notika Sauszemes spēku kājnieku brigādes 10.gadadienai veltītie svinīgie pasākumi. 2006. gadā tika ieviesta Sauszemes spēku jaunā struktūra, saskaņā ar kuru Sauszemes spēku brigādes komandiera pakļautībā bija nodotas Sauszemes spēku regulārās vienī-bas — 1. un 2. kājnieku bataljons.
Sadarbība

Aizsardzības nozares īstenotā starptautiskā sadarbība ar tradicionālajiem sadarbības partneriem – ASV, reģionālajiem partneriem – Baltijas valstīm, Ziemeļvalstīm un citām NATO partnervalstīm ir jāmin, kā viens no noteicošajiem faktoriem Kājnieku brigādes attīstībā.
Kā galvenie Kājnieku brigādes sadarbības partneri ir:
- ASV (ASV Mičiganas štata Nacionālo gvarde);
- Dānija (Dānijas divīzijas DATS (Danish Advisory and Training Team));
- Norvēģija (Norvēģijas Bruņoti spēki);
- Baltijas valstis (Igaunijas un Lietuvas Sauszemes spēku Kājnieku brigādes).

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1700 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Polijas, Kanādas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

2018.gada 27.aprīlī apritēja 25 gadi, kopš Latvijas un Mičiganas Nacionālā gvarde iesaistījās partnerattiecību programmā. Lielākie sadarbības projekti Mičiganas Nacionālajai gvardei šo gadu laikā bijuši ar Zemessardzi, Gaisa spēkiem, kā arī Sauszemes spēku Mehanizēto kājnieku brigādi, īpaši tuvā gaisa atbalsta kontrolieru apmācībā.