Bezpilota gaisa kuģa lidojuma saskaņošana virs militārajiem infrastruktūras objektiem | Nacionālie bruņotie spēki

Bezpilota gaisa kuģa lidojuma saskaņošana virs militārajiem infrastruktūras objektiem

Lai veiktu bezpilota gaisa kuģu lidojumus NBS ierobežojošajā zonās, jāveic saskaņošanas procedūra ar NBS Apvienoto štābu.

Lai identificētu, vai bezpilota kuģa lidojuma trajektorija šķērso kādu no NBS gaisa telpas zonām (EVR RPAS NBS___), lūdzu iepazīties ar Latvijas gaisa satiksmes izveidoto skaidrojošo karti vietnē www.airspace.lv/drones/lv.

Bezpilotu gaisu kuģu lidojumu saskaņošanas kārtība pēc MK 429 noteikumiem sadaļā 112.1 likumā “Par aviāciju”. Lai pieteiktu saskaņotos lidojumus bezpilota gaisa kuģiem, lūdzu sūtīt visus pieteikumus uz e-pasta adresi droni@mil.lv, aizpildot vienoto pieteikuma veidlapu. Savukārt visus citus jautājumus par šo jomu var uzzināt zvanot uz tālruni +371 67071180. Pieteikumi ar neaizpildītiem datiem, netiks izskatīti! Pieteikumi tiek izskatīti septiņu darba dienu laikā.

Visi noteikumi, kas saistās ar bezpilota gaisa kuģu lidojumiem NBS ierobežojošajās zonās atrodami MK 429 noteikumos -
(https://likumi.lv/ta/id/324351-bezpilota-gaisa-kugu-lidojumu-noteikumi)

Visi noteikumi, kas saistās ar drošu bezpilota vadīšanu Latvijas gaisa telpā (regulējums, reģistrācija, apmācības) –
https://uas.caa.lv/

noteikumi, kas saistās ar drošu bezpilota vadīšanu Latvijas gaisa telpā

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tavai drošībai

Nelaimes gadījumos lūdzam iedzīvotājus zvanīt pa tālruni 112.

Jūs savienos ar operatoru, kas pieņems izsaukumu vai pāradresēs to atbilstošajam ārkārtas palīdzības dienestam. 

Ja noticis nelaimes gadījums jūrā, lūdzam iedzīvotājus zvanīt Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centra pa tālruni 115. Gadījumā, ja nelaimes gadījums noticis jūrā un Jūs esat piezvanījis 112, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests nekavējoties informēs vai savienos ar Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centru (MRCC Rīga).
 

Izsaucot palīdzību, svarīgi ir sniegt sekojošu informāciju:

Nosaukt precīzu nelaimes gadījuma vietu (precīza vietas nosaukšana padara iespējamu ātrāku palīdzības ierašanos), Pastāstīt, kas noticis? (sniegt īsu negadījuma aprakstu), Nosaukt cietušo skaitu. Uz visiem jautājumiem atbildēt skaidri un konkrēti, pārliecinoties, ka viss teiktais ir pareizi saprasts. Nepārtraukt sarunu, pirms to nav izdarījis dispečers!