Latvijā norisināsies militārās mācības “Furious Wolf 24” | Nacionālie bruņotie spēki

Latvijā norisināsies militārās mācības “Furious Wolf 24”

15.01.2024
Latvijā
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
NBS Apvienotais štābs

No 15. līdz 19. janvārim  Ādažu un Siguldas novados norisināsies Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes un NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas Latvijā Gaisa atbalsta kontrolieru organizētās militārās mācības “Furious Wolf 24”.

Mācības “Furious Wolf 24” regulāri norisinās visās trīs Baltijas valstīs un to mērķis ir vingrināties tuvā gaisa atbalsta integrācijai vienību atbalstam pilsētvidē un ārpus tās. 

Mācībās piedalīsies tuvā gaisa atbalsta kontrolieri no Amerikas Savienotajām Valstīm, Čehijas,  Francijas, Lielbritānijas, Nīderlandes, Norvēģijas un Vācijas, kā arī Mehanizētās kājnieku brigādes Apvienotās uguns novērotāji un tuvā gaisa atbalsta kontrolieri kopā ar Zemessardzes 1. Rīgas brigādes un 27. kājnieku bataljona bezpilotu lidaparātu speciālistiem.

Šādas militārās mācības ievērojami uzlabo izpratni par vienību lomu kopēju uzdevumu izpildē un sniedz neatsveramu ieguldījumu visaptverošā valsts aizsardzībā, veicinot uzņemošās valsts atbalsta funkciju izpildi ienākošām sabiedroto valstu vienībām.

Iedzīvotāju ievērībai!

Militārā vingrinājuma ietvaros Latvijas gaisa telpā notiks sabiedroto gaisa spēku iznīcinātāju zemie pārlidojumi gan diennakts gaišajā, gan tumšajā laikā.

Mācību laikā paredzēta militārās tehnikas un karavīru pārvietošanās pa Latvijas galvenajiem un reģionālajiem ceļiem.

Pateicamies iedzīvotājiem par atbalstu Latvijas aizsardzības stiprināšanā.

Informāciju sagatavoja:
NBS Apvienotā štāba 
Informācijas analīzes un vadības departamenta
Komunikācijas pārvalde
E-pasts: prese@mil.lv  
Tālrunis: 67071032