Sakaru rotas uzdevumi ir tieši saistīti ar spēju nodrošināt nepārtrauktu radiosakaru un radioreleju datu pārraides tīklu darbību Nacionālo bruņoto spēku komandvadības elementiem.
1999.gada jūlijā NBS Štāba bataljonā tiek izveidota Sakaru rota. Rotas personālsastāvs sastāvēja no 15 profesionālā militārā dienesta karavīriem un 15 Zemessardzes Štāba bataljona obligātā militārā dienesta karavīriem. 2002.gadā, restrukturizācijas rezultātā, Zemessardzes Štāba bataljona Sakaru rota tiek iekļauta NBS Štāba bataljona sastāvā. Vēlāk, apvienojot Sakaru rotu un NBS Sakaru centru tika izveidotas divas rotas – Radiosakaru rota un Radioreleju rota. 2019.gada 2.jūnijā Radiosakaru rotas un Radioreleju rotas apvienošanas rezultātā tika izveidota Sakaru rota.
Vienības
Sakaru rotas uzdevumi:
- Nodrošināt nepārtrauktu radiosakaru un radioreleju datu pārraides tīklu darbību NBS komandvadības elementiem;
- Sniegt atbalstu NBS vienībām sakaru jomā.
Aktualitātes
Štāba bataljona karavīri pilnveido lauka kaujas iemaņas Garkalnes novadā
Vēsture un simbolika
Nacionālo bruņoto spēku Štāba bataljons ir vēsturiski atjaunotā Latvijas armijas vienība, kuras pirmsākumi meklējami Brīvības cīņu laikā. Latvijas armijas Štāba bataljona veidošanās bija cieši saistīta ar armijas štāba veidošanu.
Armijas štāba rota, sakarā ar vienības nosaukuma vairākām maiņām, bija palikusi bez sava simbola – karoga. 1933.gada 9.novembrī Valsts prezidents Alberts Kviesis Armijas štāba rotai pasniedza rotas simbolu – kaujas karogs.
Sadarbība
Štāba bataljonam ir izveidojusies ilggadēja sadarbība ar Oskara Kalpaka Rīgas tautas daiļamatu pamatskolu. Bataljona karavīri sniedz atbalstu skolas organizētājās patriotiskās audzināšanas nodarbībās, nodrošinot ierindas apmācības pamatus, kā arī piedalās viņu organizētajās sporta spēlēs.
Patlaban daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1300 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Polijas, Kanādas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.