Nodrošinājuma pavēlniecības simbolika | Nacionālie bruņotie spēki

Nodrošinājuma pavēlniecības simbolika

NBS Nodrošinājumu pavēlniecības emblēmas apraksts

Emblēma sastāv no pieciem elementiem, trīs zvaigznes simbolizē Latvijas trīs novadus, sudraba krāsā stilizēti spārni simbolizē Gaisa spēku apgādi, zelta krāsā stilizēts zobrats simbolizē materiāli tehnisko līdzekļu remontus, sudraba krāsā  stilizēts enkurs simbolizē Jūras spēki apgādi, zelta krāsā stilizēts rats simbolizē Sauszemes spēku apgādi, bet melnā krāsā  uz zobrata lokveida uzraksts Nodrošinājuma pavēlniecības moto "Mēs nodrošinām uzvaru", krāsa - melna.

Nodrošinājuma pavēlniecība

Nodrošinājumu pavēlniecības krūšu zīmes tehniskais apraksts

Nodrošinājumu pavēlniecības krūšu zīme ir izgatavota no tombaka un pēc tam sudrabota. Tās diametrs ir 50 mm un biezums ar izliekumu un stiprinājumu kopā sastāda 10 mm.

Nodrošinājuma pavēlniecības krūšu zīme

Averss

Nodrošinājumu pavēlniecības Krūšu zīmes pamatu veido šķautņveida stari, kas veido stilizētu zvaigzni. Uz zvaigznes ir izvietots Austrijas lielgabalu veidā stilizēts krusts, kas pildīts ar trīskrāsu emalju – gaiši zilu, zaļu, un tumši zilu, uz apakšējā stara uzraksts sudraba krāsā NP 2001., kas ir Nodrošinājumu pavēlniecības 
dibināšanas gads. Vidū uz baltas emaljas pamatnes izvietota emblēma, kur spārni un enkurs sudraba krāsā, bet rats, zobrats un trīs zvaigznes zelta krāsā. Uz zobrata uzraksts “Mēs nodrošinām uzvaru”.

Reverss

Iegravēts Nodrošinājumu pavēlniecības krūšu zīmes numurs. Izvietots Krūšu zīmes stiprinājums.

 

Piedurknes uzšuve

NP piedurknes uzšuve

 

 

 

 

 

 

NBS Nodrošinājuma pavēlniecības ( NP ) piedurkņu uzšuve ir vairoga formā, un tajā attēloti šādi simboli – zvaigznes, kas simbolizē Latvijas valsts trīs novadus, stilizēti spārni, kas simbolizē Gaisa spēku apgādi, stilizēts  zobrats, kas simbolizē materiāltehnisko līdzekļu remontu, stilizēts enkurs, kas simbolizē Jūras spēku apgādi un stilizēts rats, kas simbolizē Sauszemes spēku apgādi. Pamatnes trīs krāsu joslas simbolizē Gaisa, Jūras, Sauszemes spēkus un to apgādi.