"Detonators"

Mācības “Detonators” ar katru gadu gūst arvien lielāku starptautisko ievērību un pulcē lielāku dalībvalstu skaitu, apliecinot mūsu sabiedroto klātbūtni reģionā un sadarbību dažādu militāro spēju, tajā skaitā inženiertehnisko spēju attīstīšanā.

Latvijas vadītās militārās mācības “Detonators” 2015.gadā tika iekļautas NATO vingrinājumu un mācību sarakstā.

Nacionālie bruņotie spēki lūdz iedzīvotājus būt uzmanīgiem un atrastos sprādzienbīstamos priekšmetus neaiztikt. Vieta, kurā tie atrasti, iespēju robežās jānožogo, jāiezīmē un par atradumu jāziņo tuvākajā Valsts policijas nodaļā (tālruņa numurs 110) vai zvanot uz tālruņa numuru 112. Pēc informācijas saņemšanas, uz notikuma vietu dosies nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas speciālisti, kas atrastos priekšmetus neitralizēs.

Cekules munīciju noliktava tika izmantota militārām vajadzībām laikā no 1920. līdz 1995.gadam. Liels skaits munīcijas vienību tika izmētāts apkārtnē Otrā Pasaules kara laikā, kad PSRS armijas partizāni uzspridzināja šīs noliktavas. Šobrīd 240 hektāru lielā teritorija joprojām ir viens no lielākajiem ar nesprāgušo munīciju piesārņotajiem objektiem Latvijā.

Kopš 1994.gada notiek teritorijas virsmas attīrīšana no nesprāgušās munīcijas un ik gadu nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas speciālisti atrod un neitralizē vairākus simtus sprādzienbīstamu priekšmetu.