Zemessardzes vienības dodas pastiprināti sargāt Baltkrievijas un Krievijas robežu | Nacionālie bruņotie spēki

Zemessardzes vienības dodas pastiprināti sargāt Baltkrievijas un Krievijas robežu

09.07.2021
Aizsardzības politika
Dienesta gaita
Latvijā
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Aizsardzības ministrija informē, ka no 12. jūlija Nacionālie bruņotie spēki sniegs atbalstu Valsts robežsardzei pie Latvijas - Krievijas un Latvijas - Baltkrievijas robežām, lai veiktu nelegālās imigrācijas atturēšanas pasākumus.

“Vērojot Baltkrievijas mērķtiecīgi izdarīto spiedienu uz Lietuvu, arī mums ir jābūt gataviem līdzīgiem nelegālās imigrācijas izaicinājumiem uz austrumu robežas. Vienlaikus šis ir epidemioloģiskās drošības jautājums, jo liels un nekontrolēts imigrantu pieplūdums var palielināt Covid-19 izplatību Latvijā,” skaidro aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Atsaucoties uz Valsts robežsardzes lūgumu, Zemessardzes 3. Latgales brigādes zemessargi līdz 11. augustam sniegs atbalstu piecām Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes robežapsardzības nodaļām, kā arī vienai Ludzas pārvaldes robežapsardzības nodaļai.

Plānots, ka diennaktī kopā atbalstu sniegs 24 zemessargi, kā arī tiks izmantoti 6 līdz 12 transporta līdzekļi. Zemessardze uzdevumus pie Eiropas Savienības ārējām robežām pildīs Valsts robežsardzes pārstāvju vadībā.

Zemessardze atbalstu Valsts robežsardzei sniedza arī pērn no 30. marta līdz 9. jūnijam, kad bija nepieciešama palīdzība Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Plašsaziņas līdzekļi iepriekš jau ziņojuši, ka, reaģējot uz krasu nelegālo imigrantu plūsmas pieaugumu pāri Baltkrievijas robežai, Lietuvas valdība pagājušajā nedēļā lēma izsludināt valsts mēroga ārkārtējo situāciju. Lietuvas amatpersonām ir aizdomas, ka Baltkrievijas vadība apzināti veicina migrantu plūsmu pāri abu valstu robežai.

Reaģējot uz šiem notikumiem, nelegālās imigrācijas risku mazināšanai uz Latvijas - Baltkrievijas robežas Valsts robežsardzei jau tagad ir devušies palīgā Eiropas robežu un krasta apsardzes aģentūras "Frontex" eksperti, kā arī trafarets patrulēšanas auto.

 

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākais referents
Roberts Skraučs
Tālrunis: 67335393
E-pasts: roberts.skraucs@mod.gov.lv