Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 46. kājnieku bataljona karavīri un zemessargi piedalīsies Lāčplēša dienai veltītajos pasākumos | Nacionālie bruņotie spēki

Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 46. kājnieku bataljona karavīri un zemessargi piedalīsies Lāčplēša dienai veltītajos pasākumos

08.11.2023
Zemessardze
Latvijā
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štābs

Sestdien, 11. novembrī Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 46. kājnieku bataljona karavīri un zemessargi piedalīsies Lāčplēša dienai veltītos svinīgajos pasākumos gan Ventspilī, gan Talsu  un Ventspils novados.

Ventspils Esplanādē pie piemiņas stēlas Lāčplēša kara ordeņa kavalieriem plkst. 16.00 būs piemiņas brīdis un ziedu nolikšana, pēc kuras pasākuma dalībnieki dosies lāpu gājienā no Ventspils Esplanādes līdz Meža kapiem. Pēc gājiena, plkst. 17.00 Meža kapos pie Baltā krusta notiks  piemiņas brīdis.

Talsu Valsts ģimnāzijas dārzā Zemessardzes 46. kājnieku bataljona pārstāvji plkst. 15.00 piedalīsies Lāčplēša kara ordeņa kavalieru piemiņas vietas atklāšanā, savukārt plkst. 17.30 Lāčplēša dienai veltītajā gājienā “Gaismas ceļš” no Talsu sporta nama līdz piemineklim “Koklētājs”, kur notiks piemiņas brīdis un ziedu nolikšana, kā arī ar muzikālu priekšnesumu uzstāsies bataljona zemessargi.

Arī Dundagā, Ugālē un Rojā    Zemessardzes 46. bataljona pārstāvji piedalīsies svinīgajos pasākumos, lai pieminētu un godinātu vēstures notikumus, kad Latvijas armija izcīnīja brīvību savai valstij.

No 2. līdz 30. novembrim Ventspilī, Galvenajā bibliotēka, apmeklētājiem būs skatāma, Zemessardzes 46. kājnieku bataljona vecākās zemessardzes Vitas Lindemanes fotogrāfiju izstāde “Esmu karavīrs”. Izstādes autore pati ir zemessardze un savās fotogrāfijās ir tvērusi mirkļus no profesionālā dienesta karavīru un zemessargu ikdienas, vienības sporta pasākumiem un militāro mācību procesa, pilnveidojot vienību kaujas spējas un gatavību aizsargāt Latviju. Izstāde ir kā dāvana iedzīvotājiem valsts svētku mēnesī, kuru organizē Zemessardzes 46. kājnieku bataljons sadarbībā ar Ventspils Galveno bibliotēku.

“Lāčplēša dienu Latvijā atzīmē par godu neatkarīgās Latvijas armijas uzvarai pār Bermonta karaspēku 1919. gada 11. novembrī un šajā dienā mēs godinām karavīrus, kas toreiz bija gatavi ziedot savu dzīvību par neatkarīgu Latviju un godinām tos, kuri šodien gatavi  stāvēt mūsu valsts sardzē. Šodien, kopā soļojot “Gaismas ceļa” gājienā, aicinu atcerēties, ka mūsu visu pienākums ir kopā sargāt Latvijas brīvību un rūpēties par mūsu vērtībām, ko saņems nākošās paaudzes - neatkarību, latviešu valodu, savu vēsturi un demokrātiju,” uzsver Zemessardzes 46. kājnieku bataljona komandieris pulkvežleitnants Jānis Lakševics.
    

Informāciju sagatavoja:
Guna Pričina
Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba 
Komunikācijas daļas
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: 26577342; 67209913
guna.pricina@mil.lv