Zemessardzes 1. Rīgas brigādes vienības kopā ar pašvaldību sadarbības teritoriju civilās aizsardzības komisijām piedalīsies mācībās “Pilskalns” | Nacionālie bruņotie spēki

Zemessardzes 1. Rīgas brigādes vienības kopā ar pašvaldību sadarbības teritoriju civilās aizsardzības komisijām piedalīsies mācībās “Pilskalns”

08.02.2023
Latvijā
Zemessardze
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 1. Rīgas brigāde

9. februārī Zemessardzes 1. Rīgas brigādes 19. kaujas nodrošinājuma bataljons un Ādažu novada sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisija piedalīsies kopējās mācībās “Pilskalns”.

Mācību “Pilskalns” mērķis ir pilnveidot atbildīgo institūciju izpratni par atbildību sadalījumu un praktisko rīcību militāra apdraudējuma gadījumā. Zināšanu un sapratnes veicināšanai lekcijas pasniegs Aizsardzības ministrijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Nacionālo bruņoto spēku Apvienotā štāba pārstāvji.

Teorētiskajā daļā apmācību dalībnieki tiks iepazīstināti ar Latvijas ģeopolitiskajiem izaicinājumiem, visaptverošās valsts aizsardzības principiem, valsts civilās aizsardzības sistēmas organizāciju – valsts un pašvaldību atbildības jomām, kā arī pašvaldības Civilās aizsardzības plānā iekļaujamās sadaļas “Civilās aizsardzības sistēmas darbība kara, militāra iebrukuma vai to draudu gadījumā” saturu.

Pēc iepazīšanās ar uzdevumiem visaptverošās valsts aizsardzības kontekstā, mācību dalībnieki diskusijas veidā pārrunās dažādas situācijas, kas ir aktuālas hibrīdapdraudējuma un kara gadījumā. Mācību mērķis ir nodrošināt skaidru sapratni par pienākumiem un uzdevumiem kara, militāra iebrukuma vai to draudu gadījumā.

Zemessardzes 1. Rīgas brigādes 17. kaujas atbalsta bataljons, 19. kaujas nodrošinājuma bataljons un 53. kājnieku bataljons kopā ar savu atbildības teritorijā esošajām pašvaldību sadarbības teritoriju civilās aizsardzības komisijām ir apzinājuši datumus, lai kopējās mācībās uzlabotu izpratni par katras struktūras, organizācijas lomu un uzdevumiem visaptverošā valsts aizsardzības kontekstā.

Zemessardzes 1. Rīgas brigāde un Rīgas sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisija turpina aktīvu sadarbību pie Rīgas pilsētas aizsardzības, realizējot dažādas mācības pilsētvidē. 

Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 1. Rīgas brigādes 
Komunikācijas daļa 
Tālr.: 28377422
Facebook, IG/ RigasBrigadesZemessargi