Vizītē Latvijā uzturēsies Sabiedroto spēku augstākās virspavēlniecības Eiropā komandiera vietnieks

10.09.2019
Latvijā
NATO
Starptautiskā sadarbība
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Rīt, 12. septembrī, Nacionālo bruņoto spēku Apvienotajā štābā Sabiedroto spēku augstākās virspavēlniecības Eiropā komandiera vietnieks (Deputy Supreme Allied Commander Europe, DSACEUR) ģenerālis sers Džeimss Everards (James Everard) tiksies ar NATO vecākajiem un augstākajiem virsniekiem, kuri šonedēļ piedalās NATO vingrinājumā „Steadfast Pyramid 2019”. 

Uzturoties vairāku dienu vizītē Latvijā, ģenerālis sers Dž. Everards tiksies arī ar Nacionālo bruņoto spēku komandieri ģenerālleitnantu Leonīdu Kalniņu, lai pārrunātu aktuālos starptautiskās un reģionālās drošības jautājumus.

Savukārt nākamnedēļ Sabiedroto spēku augstākās virspavēlniecības Eiropā komandiera vietnieks apmeklēs NATO vingrinājumu „Steadfast Pinnacle 2019”. 
Jau ziņots, ka no 9. līdz 20. septembrim Nacionālo bruņoto spēku Apvienotajā štābā norisinās NATO vingrinājumi „Steadfast Pyramid 2019” un „Steadfast Pinnacle 2019”, kuros piedalās 56 vecākie un augstākie virsnieki no NATO dalībvalstīm, kā arī partnervalstīm Somijas un Zviedrijas.

Sabiedroto spēku augstākā virspavēlniecība Eiropā (Supreme Headquarters Allied Powers Europe, SHAPE) ir Sabiedroto operāciju pavēlniecības stratēģiskā līmeņa štābs, kas atrodas Monsā, Beļģijā, un tā atbildībā ir alianses militāro operāciju plānošana un izpilde. 

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Vita Briže
Tālrunis: 67335045 
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv