Vizītē Latvijā ierodas Zviedrijas bruņoto spēku ģenerāldirektors

Latvijā
Starptautiskā sadarbība
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Šodien, 9.maijā divu dienu darba vizītē Latvijā ieradās Zviedrijas bruņoto spēku ģenerāldirektors  Peters Sandvals (Peter Sandwall), lai tiktos ar  aizsardzības nozares vadību un pārrunātu starptautiskās un reģionālās drošības aktuālos jautājumus un Latvijas un Zviedrijas bruņoto spēku sadarbību aizsardzības jomā. 

Savukārt rīt, 10.maijā vizītes ietvaros Zviedrijas bruņoto spēku ģenerāldirektors  P. Sandvals apmeklēs Ādažu bāzi, kur tiksies ar Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes vadību un iepazīsies ar Ādažu bāzes infrastruktūru. 

Nacionālo bruņoto spēku un Zviedrijas bruņoto spēku sadarbība aizsākusies jau deviņdesmito gadu otrajā pusē. Zviedrija ir bijusi viena no aktīvākajām valstīm materiāli tehniskā atbalsta sniegšanā Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, nodrošinot ar dažādu bruņojuma un kaujas tehniku, munīciju, kā arī Latvijas Jūras spēkus ar radiosakaru sistēmu un cita veida ekipējumu.

Latvija un Zviedrija piedalās dažādās divpusējās un daudzpusējās sadarbības iniciatīvās, piemēram, Ziemeļvalstu un Baltijas valstu reģionālās aizsardzības sadarbības iniciatīvā, sniedzot atbalstu Ukrainai. 

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Mairita Senkevicina
Tālrunis: 67335067
E-pasts: mairita.senkevicina@mod.gov.lv