Vizītē Latvijā ierodas Vācijas bruņoto spēku komandieris

03.09.2019
Starptautiskā sadarbība
Latvijā
NATO
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Rīt, 5.septembrī, vizītē Latvijā ieradīsies Vācijas bruņoto spēku komandieris ģenerālis Eberhards Corns (Eberhard Zorn), lai tiktos ar Nacionālo bruņoto spēku komandieri ģenerālleitnantu Leonīdu Kalniņu un pārrunātu aktuālos Latvijas un Vācijas bruņoto spēku sadarbības jautājumus un starptautiskās un reģionālās drošības aktualitātes.

6.septembrī Vācijas bruņoto spēku komandieris ģenerālis E.Corns piedalīsies svinīgajā ziedu nolikšanas ceremonijā Rīgas Brāļu kapos.

Ģenerālleitnants L.Kalniņš uzsver: “Vācija vienmēr ir bijusi nozīmīgs Latvijas partneris gan aizsardzības, gan kultūras  un citās jomās. Nacionālajos bruņotajos spēkos dien daudz virsnieku, kuri ir absolvējuši militārās izglītības iestādes Vācijā un tas liecina par Vācijas ieguldījumu Latvijas militāro spēju attīstībā. Esmu patiesi priecīgs uzņemt Latvijā ģenerāli Eberhardu Cornu.”

Vācijas bruņotie spēki sniedz nozīmīgu ieguldījumu reģionālās drošības stiprināšanā, tostarp vadot NATO paplašinātās klātbūtnes Lietuvā kaujas grupu, atbalstot NATO patrulēšanas misiju gaisa telpā virs Baltijas un piedaloties NATO 1. pastāvīgajā jūras pretmīnu grupā, kā arī NATO 1. pastāvīgajā Jūras spēku grupā.

Tāpat Vācijas karavīri veic dienesta pienākumus Latvijā izvietotajā NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centrā un NATO spēku integrācijas vienībā.
Vācijas karavīri regulāri piedalās militārajās mācībās kā Latvijā, tā ārvalstīs kopā ar Latvijas un citu sabiedroto valstu bruņoto spēku karavīriem.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Mairita Senkevicina
Tālrunis: 67335067
E-pasts: mairita.senkevicina@mod.gov.lv