Vizītē Latvijā ierodas Spānijas Bruņoto spēku komandieris | Nacionālie bruņotie spēki

Vizītē Latvijā ierodas Spānijas Bruņoto spēku komandieris

08.06.2021
Latvijā
NATO
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Rīt, 9. jūnijā, divu dienu darba vizītē Latvijā ierodas Spānijas Bruņoto spēku komandieris admirālis Teodoro Lopes Kalderons (Teodoro López Calderón), lai tiktos ar Nacionālo bruņoto spēku komandieri ģenerālleitnantu Leonīdu Kalniņu un pārrunātu aktuālos Latvijas un Spānijas bruņoto spēku sadarbības jautājumus un starptautiskās un reģionālās drošības aktualitātes. 

Vizītes laikā Spānijas Bruņoto spēku komandieris apmeklēs Nacionālo bruņoto spēku Apvienoto štābu, Ādažu bāzē iepazīsies ar Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes spējām un uzdevumiem, kā arī tiksies ar NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas Spānijas kontingenta karavīriem, lai pārrunātu viņu dienesta gaitu Latvijā. 

Spānija ir viena no NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas Latvijā dalībvalstīm. Dienesta pienākumus NATO daudznacionālajā kaujas grupā Latvijā pilda vairāk nekā 300 Spānijas karavīru no mehanizētās kājnieku rotas. Spānija Latvijā izvietojusi arī bruņoto spēku tehniku, tajā skaitā tankus “Leopard”, kājnieku kaujas mašīnas “Pizarro”, atbalsta tehniku, kā arī inženieru un loģistikas tehniku. 

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1500 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Islandes, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem. 

Svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija notika 2017. gada 19. jūnijā Ādažu bāzē. 

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Mairita Senkevicina
Tālrunis: 67335067
E-pasts: mairita.senkevicina@mod.gov.lv