Vizītē Latvijā ierodas Spānijas Bruņoto spēku komandieris

Latvijā
NATO
Starptautiskā sadarbība
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Pirmdien, 10.jūnijā,  divu dienu darba vizītē Latvijā ierodas Spānijas Bruņoto spēku komandieris ģenerālis Fernando Alehandre (Fernando Alejandre), lai ar Nacionālo bruņoto spēku komandieri ģenerālleitnantu Leonīdu Kalniņu pārrunātu divpusējo sadarbību aizsardzības jomā.

Bruņoto spēku komandieri pārrunās reģionālo drošības situāciju, kā arī Spānijas bruņoto spēku dalību Latvijā izvietotajā NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupā.

Vizītes laikā Spānijas bruņoto spēku komandieris apmeklēs Nacionālo bruņoto spēku Apvienoto štābu, kā arī Ādažu bāzē tiksies ar Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes vadību un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas Spānijas kontingenta karavīriem, lai pārrunātu viņu dienesta gaitu Latvijā.

Spānija ir viena no NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas Latvijā dalībvalstīm. Dienesta pienākumus NATO daudznacionālajā kaujas grupā Latvijā pilda vairāk nekā 300 Spānijas karavīru no mehanizētās kājnieku rotas. Spānija Latvijā izvietojusi arī bruņoto spēku tehniku, tajā skaitā tankus “Leopard”, kājnieku kaujas mašīnas “Pizarro”, atbalsta tehniku, kā arī inženieru un loģistikas tehniku.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1300 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Polijas, Kanādas, Slovākijas, Slovēnijas, Melnkalnes un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot tās solidaritāti un apņēmību aizstāvēties pret jebkāda veida agresijas izpausmēm. NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija notika 2017.gada 19.jūnijā Ādažu bāzē.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Sandra Brāle
Tālrunis: 67335135, 29295730
E-pasts: sandra.brale@mod.gov.lv