Vizītē Latvijā ierodas Sabiedroto Transformācijas pavēlniecības komandieris

03.03.2020
Dienesta gaita
NATO
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Trešdien, 4. martā, vairāku dienu vizītē  Latvijā ieradīsies Sabiedroto Transformācijas pavēlniecības komandieris (Supreme Allied Commander Transformation, SACT) ģenerālis Andrē Lenata (André Lanata), lai tiktos ar aizsardzības ministru Arti Pabriku un Nacionālo bruņoto spēku komandieri ģenerālleitnantu Leonīdu Kalniņu, un pārrunātu aizsardzības jomas un  starptautiskās un reģionālās drošības aktuālos jautājumus. 

Tikšanās laikā aizsardzības nozares vadība un Sabiedroto Transformācijas pavēlniecības komandieris pārrunās NATO darbu pie inovāciju un attīstības risinājumiem, kā arī NATO aizsardzības plānošanas cikla aktualitātes un NATO ilgtermiņa prioritātes.

Vizītes ietvaros ģenerālis A. Lenata apmeklēs Ādažu bāzi, kur tiksies ar Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes, NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas un daudznacionālā divīzijas štāba “Ziemeļi” vadību, lai pārrunātu aktuālos ar vienību spējām un uzdevumiem saistītos jautājumus. Tāpat vizītes laikā Sabiedroto Transformācijas pavēlniecības komandieris apmeklēs Liepājā izvietotās Nacionālo bruņoto spēku vienības.

Ģenerālis A. Lenata apmeklēs arī NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centru. 

Sabiedroto Transformācijas pavēlniecība izveidota 2003. gadā ar mērķi koordinēt Alianses transformācijas procesus un analizēt aizsardzības spēju stiprināšanas iespējas. Pavēlniecība stratēģiskā līmenī vada NATO militāro struktūru, atbild par apmācību un izglītību, standartizāciju, izpēti un tehnoloģiju attīstību, NATO operāciju un reaģēšanas spēku izmantošanu, kā arī citiem NATO ilgtermiņa plānošanā un spēju attīstībā būtiskiem jautājumiem. Sabiedroto Transformācijas pavēlniecības pakļautībā ir visi NATO izcilības centri un to akreditācija. 

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Mairita Senkevicina
Tālrunis: 67335067
E-pasts: mairita.senkevicina@mod.gov.lv