Vizītē Latvijā ierodas NATO Apvienoto spēku pavēlniecības Brunsumā komandieris | Nacionālie bruņotie spēki

Vizītē Latvijā ierodas NATO Apvienoto spēku pavēlniecības Brunsumā komandieris

14.09.2020
Latvijā
NATO
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Otrdien, 15. septembrī, vairāku dienu darba vizītē Latvijā ieradīsies NATO Apvienoto spēku pavēlniecības Brunsumā komandieris ģenerālis Jorgs Follmers (Jörg Vollmer), lai tiktos ar aizsardzības ministru Arti Pabriku un Nacionālo bruņoto spēku komandieri ģenerālleitnantu Leonīdu Kalniņu un pārrunātu starptautiskās un reģionālās drošības aktuālos jautājumus. 

Ģenerālis J.Follmers piedalīsies svinīgajā ziedu nolikšanas ceremonijā Rīgas Brāļu kapos un vizītes ietvaros apmeklēs Ādažu bāzi, kur tiksies ar Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes komandieri pulkvedi Sandri Gaugeru un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas vadību, iepazīsies ar Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes spējām un uzdevumiem un Ādažu bāzes infrastruktūru. 

Tāpat vizītes laikā ģenerālis J. Follmers tiksies ar Daudznacionālā divīzijas štāba “Ziemeļi” komandieri ģenerālmajoru Flemingu Matiasenu (Flemming Mathiasen). 

NATO Apvienoto spēku pavēlniecības Brunsumā komandieris NATO komandstruktūrā ir viens no trīs operacionālā līmeņa komandieriem, kurš atrodas tiešā NATO spēku virspavēlnieka Eiropā pakļautībā. Primārās NATO Apvienoto spēku pavēlniecības Brunsumā komandiera atbildības jomas ir reģionālā drošība Ziemeļeiropā, NATO apmācības operācija “Resolute Support” Afganistānā, kurā piedalās arī Latvijas karavīri, kā arī Alianses reaģēšanas spēki (NRF) 2020. gadā. 

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Mairita Senkevicina
Tālrunis: 67335067
E-pasts: mairita.senkevicina@mod.gov.lv