Vizītē Latvijā ierodas NATO Apvienoto spēku pavēlniecības Brunsumā komandieris

12.02.2020
NATO
Latvijā
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Rīt, 13. februārī, vizītē Latvijā ieradīsies NATO Apvienoto spēku pavēlniecības Brunsumā komandieris ģenerālis Erhards Būlers (Erhard Bühler), lai tiktos ar Nacionālo bruņoto spēku komandieri ģenerālleitnantu Leonīdu Kalniņu un pārrunātu aizsardzības jomas un  starptautiskās un reģionālās drošības aktuālos jautājumus. 

Ģenerālis E. Būlers vizītes ietvaros apmeklēs Ādažu bāzi, kur tiksies ar Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes komandieri pulkvedi Sandri Gaugeru un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas vadību un karavīriem. Ģenerālis E. Būlers iepazīsies ar Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes spējām un uzdevumiem, kā arī pārrunās aktuālos ar NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupu saistītos jautājumus. 

Vizītes laikā NATO Apvienoto spēku pavēlniecības komandieris apmeklēs Ādažu bāzē izvietoto daudznacionālo divīzijas štābu “Ziemeļi” un tiksies ar tā  komandiera vietnieku brigādes ģenerāli Aināru Ozoliņu, lai pārrunātu aktuālos ar štāba attīstību un uzdevumu izpildi saistītos jautājumus.

Apvienoto spēku pavēlniecība Brunsumā, Nīderlandē,  ir viena no divām NATO operacionālā līmeņa komandstruktūrām. Tās uzdevumos ietilpst arī NATO 5.panta operacionālā plānošana, tostarp Baltijas valstu reģionā, kā arī Baltijas valstu gaisa patrulēšanas operācijas un NATO Reaģēšanas spēku vadība. Šo spēku vadību tā veic pārmaiņus ar otru alianses Apvienoto spēku pavēlniecību, kas izvietota Neapolē, Itālijā.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Mairita Senkevicina
Tālrunis: 67335067
E-pasts: mairita.senkevicina@mod.gov.lv