Vizītē Latvijā ierodas Čehijas bruņoto spēku komandieris

04.11.2019
Latvijā
NATO
Dienesta gaita
Starptautiskā sadarbība
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Rīt, 6. novembrī, vizītē Latvijā ieradīsies Čehijas bruņoto spēku komandieris ģenerālis Aleš Opata, lai tiktos ar Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas vadību un Čehijas kontingenta karavīriem.

Vizītes ietvaros ģenerālis A. Opata apmeklēs Ādažu bāzi, kur iepazīsies ar Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas spējām un uzdevumiem, un apskatīs Ādažu bāzes infrastruktūru.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido ap 1400 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupā dienesta pienākumus pilda 60 Čehijas bruņoto spēku karavīri.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot alianses solidaritāti un apņēmību aizstāvēt aliansi pret jebkāda veida agresijas izpausmēm. Svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija notika 2017. gada 19. jūnijā Ādažu bāzē.

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Mairita Senkevicina
Tālrunis: 67335067
E-pasts: mairita.senkevicina@mod.gov.lv