Vizītē Latvijā ieradīsies NATO Ziemeļaustrumu daudznacionālā korpusa komandieris

29.03.2021
Latvijā
Starptautiskā sadarbība
NATO
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Rīt, 30. martā, vizītē Latvijā ieradīsies NATO Ziemeļaustrumu daudznacionālā korpusa komandieris ģenerālleitnants Slavomirs Voicehovskis (Sławomir Wojciechowski).

Vizītes ietvaros ģenerālleitnants S.Voicehovskis tiksies ar Nacionālo bruņoto spēku komandieri ģenerālleitnantu Leonīdu Kalniņu, lai pārrunātu aktuālos starptautiskās un reģionālās drošības jautājumus. 

30. martā NATO Ziemeļaustrumu daudznacionālā korpusa komandieris arī apmeklēs NATO spēku integrācijas vienību Latvijā un tiksies ar tās komandieri pulkvedi Jāni Gaili, lai apspriestu jautājumus, kas saistīti ar sabiedroto spēku uzņemšanu Latvijā. 

NATO spēku integrācijas vienības Latvijā galvenais uzdevums ir koordinēt alianses paaugstinātas gatavības spēku ātru izvēršanu reģionā, tostarp veicināt sabiedroto spēku izvietošanu Latvijā. 

NATO spēku integrācijas vienību Latvijā izveidoja 2015. gada 1. septembrī kā daļu no NATO atbildes drošības izaicinājumiem Baltijas reģionā. Latvijā izvietotās NATO spēku integrācijas vienības personālu veido 12 NATO dalībvalstis – Latvija, Beļģija, Kanāda, Dānija, Vācija, Nīderlande, Norvēģija, Polija, Spānija, Turcija, Lielbritānija un ASV. 

NATO spēku integrācijas vienības ir NATO spēku struktūras sastāvdaļa, kas atrodas NATO spēku virspavēlnieka Eiropā vispārējā pakļautībā. Latvijā, Igaunijā, Lietuvā, Polijā, Ungārijā un Slovākijā izvietoto vienību operacionālā kontrole ir nodota NATO Daudznacionālajam Ziemeļaustrumu korpusa štābam Ščecinā, Polijā.

Savukārt 31. martā ģenerālleitnants S.Voicehovskis dosies uz Ādažu bāzi, lai apmeklētu Daudznacionālo divīzijas štābu “Ziemeļi”, kura darbības mērķis ir uzlabot Baltijas valstu aizsardzību un stiprināt NATO kolektīvo atturēšanu un aizsardzību, nodrošinot komandvadības elementu Baltijas reģionā.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Vita Briže
Tālrunis: 67335045
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv