Ventspils Augstskolā notiks diskusija “Parunāsim par NATO”

Pasākumi
Latvijā
NATO
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Rīt, 12. martā, plkst. 14.30 Ventspils Augstskolā, Inženieru iela 101A, notiks diskusija par NATO lomu Latvijas drošībā “Parunāsim par NATO”, ko rīko Latvijas Transatlantiskā organizācija sadarbībā ar Aizsardzības ministriju. 

Diskusijā Ventspils Augstskolā piedalīsies Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centra vadošā pētniece Dr. Ieva Bērziņa, Baltijas-Melnās jūras alianses valdes priekšsēdētāja vietnieks Dr. Aleksis Grigorjevs un Zemessardzes 4. brigādes Zemessardzes 46. kājnieku bataljona komandieris pulkvežleitnants Jānis Lakševics, lai pārrunātu sabiedroto lomu Latvijas aizsardzībā, Latvijas devumu NATO, kā arī NATO ilgtspējību un nākotnes virzību. 

Publisko diskusiju Ventspils augstskolā aicināts apmeklēt ikviens interesents, un ieeja pasākumā ir bezmaksas. 

Diskusijas “Parunāsim par NATO” plānots rīkot arī citās Latvijas augstskolās, atzīmējot 70. gadadienu kopš NATO dibināšanas un 15. gadadienu kopš Latvijas pievienošanās NATO. 

NATO 1949. gada 4. aprīli izveidoja ASV, Kanāda un desmit Eiropas valstis  –  Apvienotā Karaliste, Beļģija, Dānija, Francija, Islande, Itālija, Luksemburga, Nīderlande, Norvēģija un Portugāle, un šobrīd to veido 29 dalībvalstis.

Latvija kļuva par pilntiesīgu NATO dalībvalsti 2004. gada 29. martā.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Vita Briže
Tālrunis: 67335045
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv