Ventspilī notiek naftas piesārņojuma seku likvidācijas mācības “Oilex Ventspils 2022” | Nacionālie bruņotie spēki

Ventspilī notiek naftas piesārņojuma seku likvidācijas mācības “Oilex Ventspils 2022”

13.06.2022
Militārās mācības
Sadarbība
Informāciju sagatavoja
Jūras spēku sabiedrisko attiecību speciālists

Rīt, 14. jūnijā, Ventspils ostā notiks Jūras spēku Krasta apsardzes dienesta un Ventspils brīvostas pārvaldes organizētās naftas piesārņojuma seku likvidācijas mācības “Oilex Ventspils 2022”.

Mācību ietvaros Krasta apsardzes dienesta Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs (Maritime Rescue Co-ordination Centre, MRCC Rīga) saņems mācību trauksmes signālu no Ventspils ostas reidā noenkurota kuģa par negadījumu, kura rezultātā no kuģa ir notikusi būtiska apjoma naftas produktu noplūde. Noplūdes seku novēršanā iesaistīsies Patruļkuģu eskadras krasta apsardzes kuģis KA – 14 “Astra”, Jūras incidentu novēršanas vienība un Ventspils brīvostas pārvaldes kuģi " Neptūns".

Mācību mērķis ir uzturēt un pilnveidot valsts gatavību reaģēt uz kuģu negadījumiem, lai vides piesārņošanas gadījumā spētu efektīvi ierobežot piesārņojumu un iespējami ātri novērst kaitējumu videi. Mācību laikā kuģis KA - 14 "Astra" tiks aprīkots ar naftas produktu vākšanas aprīkojumu un imitēs naftas savākšanu no ūdens virsmas, iepakošanu speciālos maisos, lai nodotu tos kuģim "Neptūns" nogādāšanai uz ostas attīrīšanas iekārtām.

Krasta apsardzes dienests ik gadu sadarbībā ar Latvijas ostām rīko vairākas piesārņojuma novēršanas mācības. Šādas mācības nepieciešamas, lai nepārtraukti pilnveidotu Jūras spēku spēju likvidēt avāriju sekas, tajā skaitā novērst jūras vides piesārņošanu ar naftas produktiem.

Kuģis KA - 14 Astra

Fotogrāfija: Gatis Dieziņš (Aizsardzības ministrija)

Informāciju sagatavoja:
Līva Veita    
Jūras spēku sabiedrisko attiecību speciāliste    
Tālrunis:  +37167806080
e-pasts:liva.veita@mil.lv