Starpinstitūciju mācībās Rīgā trenēs spēju veikt kopējus uzdevumus | Nacionālie bruņotie spēki

Starpinstitūciju mācībās Rīgā trenēs spēju veikt kopējus uzdevumus

20.05.2021
Militārās mācības
Latvijā
Sadarbība
Zemessardze
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

No 21. līdz 23. maijam Rīgā notiks starpinstitūciju mācības, lai trenētu un pilnveidotu spēju saskaņoti veikt kopējus uzdevumus, tostarp pastiprinot Rīgas ostas aizsardzību. 

Mācības organizē Zemessardzes 1. Rīgas brigāde un tajās piedalīsies Jūras spēki, Rīgas brīvostas pārvaldes Ostas policija, Valsts robežsardze un Rīgas pašvaldības policija. 

Jūras spēku uzdevumi mācībās ir kontrolēt ūdeņus, atpazīt peldošus objektus, kā arī veikt materiāltehnisko līdzekļu pārvietošanu ar laivām. 

21. maijā mācības norisināsies Rīgas brīvostas teritorijā savukārt no 21. līdz 22. maijam Linezera ielā, 22. maijā Skanstes ielas apkārtnē un 23. maijā Allažu ielas rajonā. 

21. maija vakarā Birzes ielā, Rīgā, plānots izmantot mācību munīciju, kas rada troksni, bet neapdraud iedzīvotājus. 

Apmācība Zemessardzē notiek gan darba dienās, gan brīvdienās, lai sniegtu iespēju zemessargiem savā brīvajā laikā pilnveidot iemaņas, lai labāk spētu sargāt Latviju. 

Zemessardze ir lielisks piemērs Latvijas pilsoņu brīvprātīgai iesaistei mūsu valsts aizsardzībā, kas ir visas mūsu sabiedrības kopēja atbildība. Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību, veselību un paplašināt savu redzesloku, piedaloties militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārvalstīs. 

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv! 

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!

Iedzīvotāju ievērībai! 

Aicinām iedzīvotājus nesatraukties, redzot mācību laikā karavīrus pārvietojamies pa Rīgas ielām ekipējumā un ar ieročiem. 

Mācības organizētas tā, lai netraucētu pilsētas satiksmes kustībai un gājējiem. 

Mācību laikā tiks izmantota mācību munīcija, kas rada troksni, bet nenodara kaitējumu cilvēkam un īpašumam. 

Mācību norises vietas pēc mācībām tiks sakoptas. 

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Mairita Senkevicina
Tālrunis: 67335067
E-pasts: mairita.senkevicina@mod.gov.lv