Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes piekomandētais Dānijas Bruņoto spēku bataljons veiks taktisko apmācību Igaunijā | Nacionālie bruņotie spēki

Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes piekomandētais Dānijas Bruņoto spēku bataljons veiks taktisko apmācību Igaunijā

08.06.2022
Latvijā
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde

No 8. līdz 17. jūnijam Igaunijā notiks taktiskā apmācība Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes piekomandētajam Dānijas Bruņoto spēku mehanizētajam kājnieku bataljonam, lai trenētu aizsardzības un uzbrukuma spējas.

 Apmācībā piedalīsies tikai Dānijas Bruņoto spēku apakšvienība.

Jau ziņots, ka Dānijas Bruņoto spēku apakšvienība ir piekomandēta Sauszemes spēku Mehanizētajai kājnieku brigādei, lai pastiprinātu NATO atturēšanas un aizsardzības spējas alianses austrumu flangā.

Sauszemes spēku Mehanizēto kājnieku brigādes sastāvā ir karavīri no kopumā 13 NATO dalībvalstīm. Brigādē ir iekļauta arī NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupa, kuru vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1700 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Islandes, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas. Šī grupa rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

Iedzīvotāju ievērībai!

Nacionālie Bruņotie spēki aicina ar izpratni izturēties pret iespējamiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem uz Rīga-Tallina un Tallina-Rīga autoceļa.

Iespēju robežās operatīvā informācija par Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto aktivitātēm ir pieejama bruņoto spēku Twitter profilā @Latvijas_armija, Facebook lapā @Latvijasarmija, kā arī Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes Facebook lapā @MehanizetaBrigade.

Informāciju sagatavoja: 
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Tālrunis: 27106853
E-pasts: komunikacija@mil.lv