Sauszemes spēku Mehanizētajā kājnieku brigādē pamatapmācības kursu sāk 72 karavīri

28.09.2020
Latvijā
Informāciju sagatavoja
SzS MKBde Preses virsnieks

Šodien, 28.septembrī, Sauszemes spēku Mehanizētājā kājnieku brigādē Militārās pamatapmācības kursu uzsāk 72 jaunie karavīri.

Jaunie karavīri apgūs militārās pamatzināšanas, lai sekmīgi spētu integrēties Nacionālo bruņoto spēku apakšvienībās. Militārās pamatapmācības kursa laikā jaunie karavīri apgūst pamatus darbībai ar ieročiem, taktikā, darbā ar karti un kompasu, kā arī pirmās palīdzības sniegšanu, lauka kaujas iemaņas un vairākus citus militārās apmācības priekšmetus.

Militārās pamatapmācības kurss ir sadalīts divās daļās. Pirmais apmācības posms noslēdzas ar zvēresta došanas ceremoniju, bet līdz tam lielākoties notiek teorētiskā apmācība. Otrajā apmācības posmā jaunie karavīri iegūtās zināšanas nostiprina praktiski – mācās dzīvot lauka apstākļos un praktiski apieties ar ieroci, kā arī apgūst lauka kaujas iemaņas.

Militārās pamatapmācības kurss norisināsies no 28. septembra līdz 18.decembrim un 31.oktobrī jaunie karavīri dos karavīra zvērestu.

Šis ir viens no vērienīgākajiem Militārās pamatapmācības kursiem, kas šogad uzsākts Sauszemes spēku Mehanizētajā kājnieku brigādē.

Bruņotie spēki aicina pieteikties profesionālajam dienestam ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs dzīvojošos Latvijas pilsoņus. Atgriezties tiek aicināti arī karavīri, kuri savulaik ir atvaļinājušies rezervē, bet dienesta pakāpei noteiktais maksimālais vecums vēl ļauj slēgt profesionālā dienesta līgumu.

Profesionālajā dienestā pieņem Latvijas pilsoņus un pilsones vecumā no 18 līdz 40 gadiem ar vismaz pamatizglītību, valsts valodas zināšanām B1 līmenī un bez kriminālās sodāmības. Ar pamatprasībām, pieteikšanās kārtību un atlasi profesionālajam dienestam interesenti var iepazīties bruņoto spēku tīmekļvietnes www.mil.lv sadaļā “Kļūsti karavīrs!”.

Izvēloties profesionālo dienestu, karavīri iegūst stabilitāti, konkurētspējīgu un motivējošu atlīdzību, sākot no 900 eiro mēnesī pēc nodokļu nomaksas, kā arī plašas sociālās garantijas, tai skaitā valsts apmaksātu veselības aprūpi un garantētu izdienas pensiju, kas var sasniegt līdz pat 80 % no saņemtā atalgojuma, karjeras izaugsmi, bezmaksas apmācību specialitātē, svešvalodās un citās dienestam nepieciešamās jomās, darbu komandā mācībās Latvijā un ārvalstīs, tai skaitā arī starptautisko operāciju rajonos. Karavīru bērnus ir tiesības ārpus kārtas iekārtot pirmsskolas izglītības iestādēs.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes štāba Informācijas operāciju daļas

preses virsnieks

virsleitnants Jurģis Baumanis

Tālrunis: 27106853

E-pasts: jurgis.baumanis@mil.lv