Rīgas ostā ierodas ievērojams skaits Dānijas militārās tehnikas vienību | Nacionālie bruņotie spēki

Rīgas ostā ierodas ievērojams skaits Dānijas militārās tehnikas vienību

28.04.2022
Latvijā
NATO
Informāciju sagatavoja
NBS Apvienotā štāba Operāciju plānošanas departamenta

Trešdien, 27. aprīlī, Rīgā no Dānijas ostas Koges (Køge) ieradās divi transportlīdzekļu pārvadāšanas kuģi, kas Latvijā nogādāja gandrīz 300 Dānijas Karalisko bruņoto spēku 1.brigādes militārās un atbalsta tehnikas vienības, tajā skaitā kājnieku kaujas mašīnas “Piranha V” un kāpurķēžu kājnieku kaujas mašīnas “CV 90”. 

Jau ziņots, vakar, 26. aprīlī , Latvijā ieradās pirmie Dānijas Karalisko bruņoto spēku 1. brigādes karavīri. Veicinot atturēšanu un stiprinot NATO kolektīvo aizsardzību alianses austrumu flangā, Latvijā tiks izvietota Dānijas Karalisko bruņoto spēku bataljona līmeņa vienība – aptuveni 750 karavīri un atbilstošs apbruņojums. Dānijas bataljons tiks izvietots Ādažu bāzē, integrējoties Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes sastāvā līdzīgi kā NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupa (eFP). 

Dānijas kontingenta izvietošana Latvijā un dāņu karavīru dalība kopīgās militārās mācībās ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un citu sabiedroto valstu vienībām nodrošinās gan NATO dalībvalstu savietojamības turpmāku pilnveidošanu, gan arī augstāku gatavību reaģēšanai uz pašlaik aktuāliem drošības izaicinājumiem stratēģiskā, operacionālā un taktiskā līmenī.

     
Iedzīvotāju ievērībai!

  
Kuģu izkraušana Rīgas ostā turpināsies divas dienas - 27. un 28. aprīlī. Līdzko Dānijas militārā un atbalsta tehnika nonāk krastā, tā pakāpeniski tiek formēta nelielās kolonnās un nekavējoties dodas uz Ādažu bāzi pa iepriekš plānotiem maršrutiem.

Dānijas militārā transporta kolonnu kustība apdzīvotās vietās, tajā skaitā Rīgā, kā arī pa valsts galvenajiem un reģionālajiem ceļiem tiks organizēta veidā, kas pēc iespējas mazāk ietekmē ikdienas satiksmi. 

Militāro kolonnu pavadīšanu pa Latvijas autoceļiem nodrošina Militārā policija, Valsts policija vai Pārvietošanas koordinācijas centrs. 

27. un 28. aprīlī vairākās Pierīgas apdzīvotās vietās, arī Rīgas pilsētas ielu krustojumos tiks izvietoti Latvijas vai Dānijas karavīri formastērpos, kuri norādīs braukšanas virzienu militārajām kolonnām, taču nekādā veidā neierobežos autotransporta satiksmi. 

Nacionālie bruņotie spēki aicina Latvijas iedzīvotājus ar izpratni izturēties pret īslaicīgām neērtībām sakarā ar Latvijā ienākošo sabiedroto spēku pārvietošanos pa koplietošanas ceļiem.            

Informāciju sagatavoja:
NBS Apvienotā štāba 
Operāciju plānošanas departamenta
Komunikācijas pārvalde
e-pasts: prese@mil.lv  

Rīgas ostā ierodas ievērojams skaits Dānijas militārās tehnikas vienību

Foto: Nils Porsbols (Niels Porsbøl), Dānijas Armija