Rēzeknes un Ludzas novadā notiks Zemessardzes mācības | Nacionālie bruņotie spēki

Rēzeknes un Ludzas novadā notiks Zemessardzes mācības

23.05.2023
Zemessardze
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 32. kājnieku bataljons

No 27. līdz 28. maijam Rēzeknes un Ludzas novada teritorijā norisināsies Zemessardzes 3. Latgales brigādes 32. kājnieku bataljona zemessargu plānveida apmācība. Mācību mērķis ir pilnveidot un uzturēt militārās prasmes un iemaņas efektīvai darbībai apvidū, veicinot savstarpējo sadarbību vienota uzdevuma izpildei.

Militāro mācību regulārai norisei ir būtiska loma, lai uzturētu un stiprinātu Nacionālo bruņoto spēku kaujas spējas. Tām jābūt nemainīgi augstā līmenī, lai regulārie spēki, Zemessardze un rezerves karavīri vienmēr būtu gatavi savlaicīgi reaģēt uz potenciāliem apdraudējumiem, garantējot Latvijas drošību.

Dienests Zemessardzē sniedz iespēju zemessargiem regulāri paplašināt redzesloku, iegūt dažādas militārās specialitātes, stiprināt stresa noturību un uzlabot fizisko sagatavotību, tādēļ mācībās apgūtās plašās zināšanas un prasmes var būt noderīgas arī ārpus dienesta.

Rēzeknes un Ludzas novada iedzīvotāji aicināti pievienoties Zemessardzes 32. kājnieku bataljonam, zvanot uz tālruņa numuru 1811. Plašāka informācija tīmekļvietnē.

Iedzīvotāju ievērībai!

Mācību laikā notiks īslaicīga karavīru un zemessargu izvēršanās apvidū, kā arī militārā transporta pārvietošanās pa koplietošanas un piegulošajiem mazākas nozīmes ceļiem Rēzeknes un Ludzas novada apkārtnē. Scenārija izpildes procesā tiks lietota mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet nekādā veidā neapdraud cilvēku veselību un dzīvību.

Nacionālie bruņotie spēki aicina Rēzeknes un Ludzas novada iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju pilnveidošanu.

Informāciju sagatavojusi:
Zemessardzes 32. kājnieku bataljona
Komunikācijas nodaļa
Tālrunis: 28680370
E-pasts: evita.kozule@mil.lv