Rēzeknes novadā notiks karavīru forsētais maršs | Nacionālie bruņotie spēki

Rēzeknes novadā notiks karavīru forsētais maršs

16.06.2022
Latvijā
Zemessardze
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 3.Latgales brigādes štāba Informācijas daļa

21. jūnijā Rēzeknes novada Lūznavas, Mākoņkalna, Kaunatas un Čornajas pagastu teritorijās notiks Zemessardzes 3. Latgales brigādes 36. kaujas atbalsta bataljona profesionālā dienesta karavīru forsētais maršs.

Šādi paaugstinātas fiziskās slodzes pārgājieni vienības vispārējās fiziskās sagatavotības uzlabošanai un savstarpējās saliedētības veicināšanai tiek organizēti kombinētā apvidū, kas nozīmē, ka maršrutā tiek iekļauti gan asfaltēti, gan meža ceļi, lauki un reizēm arī dažādi grūti pārvarami šķēršļi. Mācību uzdevumi tiek plānoti un īstenoti tā, lai katrs karavīrs būtu sagatavots valsts drošības un aizsardzības uzdevumu veikšanai kopā ar citām regulāro spēku un Zemessardzes vienībām.

Iedzīvotāju ievērībai!

Forsētā marša norises vietās Rēzeknes novadā diennakts gaišajā laikā notiks karavīru un tehnikas īslaicīga pārvietošanās pa koplietošanas un meža ceļiem, kā arī Rāznas ezera apkārtnē.

Mācību uzdevumos netiks izmantota nekāda veida munīcija vai imitācijas līdzekļi. Atsevišķu mācību uzdevumu veikšanai plānoti īslaicīgi lidojumi ar bezpilota gaisa kuģi. Šie lidojumi tiks veikti atbilstoši normatīvajam regulējumam gaisa telpas izmantošanas jomā.

Karavīru mācību uzdevumu izpilde notiek teritorijās, uz iepriekš saskaņotiem valstij un pašvaldībām, kā arī juridiskām un privātām personām piederošas zemes īpašumiem. Jautājumu vai neskaidrību gadījumā lūgums zvanīt uz tālruņa numuru: 28456654.

Nacionālie bruņotie spēki aicina Rēzeknes novada iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju stiprināšanu.

Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljons ir profesionālā dienesta apakšvienība, kas Latvijas pilsoņiem sniedz divas iespējas: kļūt par karavīru un veidot profesionālo militāro karjeru dienesta vietā Latgalē, vai arī kļūt par zemessargu un militārās pamatzināšanas apgūt no darba vai mācībām brīvajā laikā.

Lai pieteiktos dienestam Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljonā, interesenti aicināti zvanīt uz tālruņa numuru 26676291 vai rakstīt uz e-pasta adresi dienests36kab@mil.lv.

Informāciju sagatavoja:
Zemessardzes 3.Latgales brigādes štāba
Informācijas daļa
Tālrunis: 26192444
e-pasts: evita.kozule@mil.lv