Notiks Zemessardzes 1. Rīgas brigādes komandiera maiņas ceremonija | Nacionālie bruņotie spēki

Notiks Zemessardzes 1. Rīgas brigādes komandiera maiņas ceremonija

05.07.2021
Dienesta gaita
Latvijā
Pasākumi
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Rīt, 6. jūlijā, plkst. 15.30, Rīgā uz AB dambja svinīgā ceremonijā Zemessardzes 1. Rīgas brigādes komandiera amatā stāsies pulkvedis Kaspars Pudāns, nomainot līdzšinējo brigādes komandieri pulkvedi Aivaru Krjukovu. 

Ceremoniju apmeklēs aizsardzības ministrs Artis Pabriks, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš un Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Egils Leščinskis. Svinīgā ceremonija būs skatāma tiešraidē Zemessardzes 1. Rīgas brigādes Facebook kontā: www.facebook.com/RigasBrigadesZemessargi

Pulkvedis K. Pudāns dienestu Nacionālajos bruņotajos spēkos uzsācis 1995. gadā. Līdz šim pulkvedis K. Pudāns dienesta pienākumus pildīja Nacionālo bruņoto spēku Apvienotajā štābā, kā arī bijis Sauszemes spēku Kājnieku brigādes Operatīvās un plānošanas pārvaldes priekšnieks. Militāro izglītību ieguvis Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā un Baltijas Aizsardzības koledžā, zināšanas papildinot militārajos kursos Kanādā, ASV, Vācijā un Lietuvā. Piedalījies NATO vadītajā starptautiskajā operācijā Afganistānā.

Pulkvedis K. Pudāns apbalvots ar Viestura ordeņa 1. šķiru, un par teicamu dienestu saņēmis Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku komandiera apbalvojumus.

Līdzšinējais brigādes komandieris pulkvedis A. Krjukovs savus amata pienākumus Zemessardzes 1. Rīgas brigādē veica kopš 2018. gada decembra. Pulkvedis A.Krjukovs sniedzis nozīmīgu ieguldījumu atjaunotās Rīgas brigādes attīstībā un veicinājis vienības sadarbību ar pašvaldības institūcijām, palielinot brigādes kaujas spējas.  Pulkvedis A.Krjukovs ir apbalvots ar vairākiem apbalvojumiem, kā arī saņēmis Aizsardzības ministra apbalvojumu – Goda zīmi “Par ieguldījumu Bruņoto spēku attīstībā”. 

Pulkvedis A. Krjukovs dienestu turpinās NATO galvenajā štābā Briselē kā militārā pārstāvja vietnieks NATO un Eiropas Savienībā.

Zemessardzes 1. Rīgas brigāde ir dibināta 1992. gada 30. jūnijā, bet atjaunota 2018. gada 3. janvārī. Tās pakļautībā ir pieci bataljoni – Studentu bataljons Pārdaugavā, 13. kājnieku bataljons Rīgas labajā krastā, 17. kaujas atbalsta bataljons ar štābu Mārupes novadā, 19. kaujas nodrošinājuma bataljons ar štābu Stopiņos un 53. kājnieku bataljons ar štābu Bauskā, kā arī atsevišķās Medicīnas, Inženieru un Aizsardzības no masveida iznīcināšanas ieročiem rotas.

Brigādes devīze ir “Celsies ar tevi tēvzeme visa!”.

Zemessardzes 1. Rīgas brigādes komandiera maiņas ceremonija norisināsies, ņemot vērā valstī noteiktās Covid-19 izplatības ierobežošanas prasības. 

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Vita Briže
Tālrunis: 67335045
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv