Notiks seminārs “Valsts militārās aizsardzības stūrakmeņi” | Nacionālie bruņotie spēki

Notiks seminārs “Valsts militārās aizsardzības stūrakmeņi”

14.03.2023
Latvijā
Informāciju sagatavoja
AM Militāri publisko attiecību departaments

Ceturtdien, 16. martā, no pulksten 17.30 līdz 19.00 Vidzemes Augstskolā, Valmierā, norisināsies otrā semināru cikla diskusija par jauno Valsts aizsardzības koncepciju “Valsts militārās aizsardzības stūrakmeņi”, kurā kopā ar nozares ekspertiem, uzņēmējiem un politiķiem tiks apspriesti Latvijas militārās aizsardzības nozares pamatprincipi, lai veicinātu Latvijas sabiedrības interešu atspoguļošanu un viedokļu apmaiņu koncepcijas izstrādes gaitā.

Semināra paneļdiskusiju atklās Nacionālo bruņoto spēku Apvienotā štāba priekšnieks ģenerālmajors Imants Ziediņš, savukārt diskusijā piedalīsies Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes komandieris pulkvedis Gunārs Kauliņš, Nacionālo bruņoto spēku Mehanizētās kājnieku brigādes Štāba priekšnieks pulkvedis Igors Harlapenkovs, Valmieras novada domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, kā arī uzņēmuma “Valpro” valdes priekšsēdētājs Aivars Flemings, bet diskusiju vadīs Drošības un stratēģiskās pētniecības centra direktors Dr.sc.pol Toms Rostoks.

Diskusijas gaitā tiks pārrunāti un skaidroti dažādi jautājumi – gan tas, kādi ir valsts militārās aizsardzības pamatprincipi, gan to, kā palielināt Nacionālo bruņoto spēku ugunsjaudu un aizsargāt katru valsts centimetru un iedzīvotāju, gan to, kāda ir sabiedroto spēku loma valsts aizsardzībā, kā arī citus, ne mazāk svarīgus valsts aizsardzības jautājumus.

Semināra paneļdiskusija “Valsts militārās aizsardzības stūrakmeņi” būs skatāma tiešsaistē gan Aizsardzības ministrijas, gan “Sargs.lv” kontos sociālajā tīklā “Facebook”, kā arī Nacionālo bruņoto spēku “YouTube” kanālā “Latvijas armija”, savukārt jautājumu uzdošana diskusijas dalībniekiem būs iespējama attālināti, izmantojot jautājumu un atbilžu lietotni “Slido”.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Daniela Reihenbaha
Tālrunis: 67335093
E-pasts: Daniela.Reihenbaha@mod.gov.lv