Notiks NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas vadības maiņas ceremonija | Nacionālie bruņotie spēki

Notiks NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas vadības maiņas ceremonija

15.12.2023
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde

Piektdien, 15. decembrī, Ādažu bāzē aizsardzības ministrs Andris Sprūds, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš, Nacionālo bruņoto spēku virsseržants augstākais virsseržants Edgars Joksts-Bogdanovs, Kanādas aizsardzības ministrs Bils Blērs (Bill Blair), Kanādas Bruņoto spēku komandieris ģenerālis Veins Eirs (Wayne Eyre) un Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes komandieris pulkvedis Oskars Kudlis piedalīsies svinīgajā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas vadības maiņas ceremonijā.

NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas komandiera amatā stāsies pulkvežleitnants Džonatans Koks (Jonathan Cox), nomainot līdzšinējo komandieri pulkvežleitnantu Deniju Vinsentu (Danny Vincent), un tādējādi noslēdzot trīspadsmito Latvijā izvietotās kaujas grupas karavīru rotāciju.

Pulkvežleitnants Džonatans Koks dienestā Kanādas Bruņotajos spēkos ir kopš 2002. gada, kur ieņēmis dažāda līmeņa militāros amatus. Tāpat ieguvis pieredzi starptautiskajās militārajās operācijās Afganistānā un Libānā. Pulkvežleitnantam Džonatanam Kokam ir liela pieredze militāro procesu un operāciju plānošanā, kā arī divi maģistra grādi militārajā zinātnē un militārajās operācijās.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1700 karavīru no 11 valstīm – Albānijas, Čehijas, Itālijas, Islandes, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas, Spānijas un Ziemeļmaķedonijas.

Ikdienā sabiedroto karavīri piedalās kopīgās militārās mācībās ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

Atbilstoši NATO samitā Madridē pieņemtajiem lēmumiem pērn 29. jūnijā Latvijas un Kanādas aizsardzības ministri parakstīja deklarāciju par NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas stiprināšanu un turpmāko attīstību, palielinot to līdz brigādes līmenim.

 

Informāciju sagatavoja: 
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Tālrunis: 26363721
E-pasts: komunikacija@mil.lv