Notiek Gaisa spēku militārās mācības “Silent Owl” | Nacionālie bruņotie spēki

Notiek Gaisa spēku militārās mācības “Silent Owl”

03.05.2021
Militārās mācības
Latvijā
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

No 5. līdz 8. maijam Nacionālo bruņoto spēku Aviācijas bāzē Lielvārdē un Ventspils novada Vārves pagastā notiks militārās mācības “Silent Owl”, lai pārbaudītu un pilnveidotu Gaisa spēku Gaisa telpas novērošanas eskadriļas un Zemessardzes spējas rīkoties krīzes situācijās. 

Mācību laikā Gaisa spēku Gaisa telpas novērošanas eskadriļa kopā ar Zemessardzes 46. kājnieku bataljonu pārbaudīs un pilnveidos spēju veikt kopējus uzdevumus. 

Mācību laikā tiks stingri ievērotas Covid-19 izplatības ierobežošanai noteiktās drošības prasības. 

Gaisa spēku Gaisa telpas novērošanas eskadriļas uzdevumi ir nodrošināt nepārtrauktu Latvijas gaisa telpas novērošanu un veikt Latvijas gaisa telpas kontroli normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā. 

Zemessardzes 46. kājnieku bataljona galvenie uzdevumi ir uzturēt augstu profesionalitāti un kaujas gatavību, regulāri paaugstinot kaujas spējas, lai nepieciešamības gadījumā veiktu valsts aizsardzības uzdevumus un sniegtu  atbalstu valsts un pašvaldības institūcijām. 46. kājnieku bataljona atbildības teritorija ietver Ventspils, Talsu, Dundagas, Rojas, Mērsraga novadus un Ventspils, Talsu pilsētas. 

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Mairita Senkevicina
Tālrunis: 67335067
E-pasts: mairita.senkevicina@mod.gov.lv