Noslēdzies Karatiesu tiesnešu, prokuroru un advokātu apmācības seminārs

Pasākumi
Aizsardzības politika
Sadarbība
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Šā gada novembrī Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā norisinājās Karatiesu tiesnešu, prokuroru un advokātu apmācības seminārs, ko organizēja Aizsardzības ministrija sadarbībā ar Tieslietu ministriju.

Karatiesu tiesnešu, prokuroru un advokātu apmācības kursa mērķis ir iepazīstināt tiesnešus, prokurorus un advokātus ar aizsardzības nozari, informējot par nozares aktualitātēm un veicinot izpratni par Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem. Apmācību kursa uzdevums ir sagatavot personālu, kas, atbilstoši Karatiesu likumam, nodrošinātu karatiesām piekritīgu lietu ātru un efektīvu izskatīšanu.

Apmācību laikā semināra dalībnieki tika iepazīstināti ar Nacionālo bruņoto spēku struktūru, Nacionālo bruņoto spēku darbību regulējošiem normatīvajiem aktiem, starptautisko operāciju tiesisko regulējumu, kā arī aplūkojot starptautisko humanitāro tiesību aktualitātes, semināra dalībniekiem bija iespēja iejusties komandieru lomā situācijās, kad jāpieņem būtiski operacionāli lēmumi.

Apmācības programmas ietvaros semināra dalībnieki apmeklēja Ādažu bāzi, lai gūtu priekšstatu par Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes infrastruktūru, spējām un uzdevumiem, kā arī apmeklēja Kaujas atbalsta un nodrošinājuma mācību centru.

Saskaņā ar Karatiesu likumu, Karatiesu tiesnešu, prokuroru un advokātu sagatavošanas apmācība notiek ne retāk kā reizi divos gados.

Informāciju sagatavoja: 
majore Sandra Brāle
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 29295730, 67335135
E-pasts: sandra.brale@mod.gov.lv