Noslēdzas militāro mācību cikls “Namejs 2019”

07.10.2019
Latvijā
Militārās mācības
Dienesta gaita
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Svētdien, 6.oktobrī, Latvijā noslēdzās militāro mācību cikls “Namejs 2019”, kuru laikā pārbaudīja un pilnveidoja vienību gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei patstāvīgi un kolektīvās aizsardzības sistēmas ietvaros.

Militārajās mācībās “Namejs 2019” piedalījās vairāk nekā 3000 Nacionālo bruņoto spēku karavīri, vairāk nekā 2300 zemessargi, sabiedroto bruņoto spēku karavīri, kā arī rezerves karavīri, brīvprātīgie rezervisti, aizsardzības nozares civilie darbinieki un Iekšlietu ministrijas struktūru personāls – policisti un robežsargi. 

Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš uzsver: “Militāro mācību scenārijs katru gadu tiek mainīts un tas nozīmē, ka mēs maināmies līdzi atbilstoši aktuālajiem drošības vides izaicinājumiem un pilnveidojam militāro taktiku. Militāro mācību cikls “Namejs 2019” parādīja, ka esam veiksmīgi strādājuši un sekmīgi izpildījuši izvirzītos uzdevumu, un tas ir pats galvenais. Paldies sabiedrībai par atbalstu mācību norisē.”

Jau vēstīts, ka no 12. augusta līdz 6. oktobrim, Latvijā norisinājās Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību cikls “Namejs 2019”.

Militāro mācību ciklā “Namejs 2019”  vienotā scenārijā bija apvienotas Nacionālo bruņoto spēku vienību rudens lauka taktiskās mācības, tostarp Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes organizētās starptautiskās militārās mācības “Sudraba bulta”, Zemessardzes brigāžu mācības “Zobens”, Gaisa spēku mācības “Gaisa dūre”, Jūras spēku mācības “Flotex”, Mācību vadības pavēlniecības mācības “Wise Adder”, Štāba bataljona mācības “Zibens” un Militārās policijas mācības “Kodols”.

Militāro mācību cikla aktīvā fāze norisinājās ne tikai Ādažu poligonā un reģionālajos poligonos, bet arī Rīgā un Pierīgā, Lielvārdē, Jēkabpilī, Skrundā, no Viļakas līdz Cēsīm, no Kārsavas līdz Aizkrauklei, no Ventspils līdz Dundagai un Baltijas jūrā.  Militāro mācību cikla uzdevumi tika veikti uz iepriekš saskaņotiem valstij un pašvaldībām, kā arī juridiskām un privātām personām piederošas zemes īpašumiem.

Jau ziņots, ka pērn visā Latvijā notika līdz šim lielākās militārās mācības “Namejs 2018”, lai pārbaudītu un pilnveidotu Nacionālo bruņoto spēku gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei kā patstāvīgi tā arī kolektīvās aizsardzības sistēmas ietvaros.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Mairita Senkevicina
Tālrunis: 67335067
E-pasts: mairita.senkevicina@mod.gov.lv