Nenotiks 4. maija Nacionālo bruņoto spēku tehnikas brauciens Daugavpilī

28.04.2021
Latvijā
Pasākumi
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Ņemot vērā 27. aprīlī Ministru kabineta sēdē pieņemto lēmumu, Aizsardzības ministrija informē, ka 4. maijā plānotais Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 31. gadadienai veltītais Nacionālo bruņoto spēku tehnikas brauciens, kas šogad bija plānots Daugavpilī, nenotiks. 

“Nacionālo bruņoto spēku sveiciens Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 31. gadadienā tika plānots ar mērķi veicināt svētku noskaņojumu sabiedrībā un saglabātu tradīciju. Jau vairākus gadus par godu 4. maijam – Brīvības svētkiem Latvijas armija organizējusi reģionālās parādes. Lai ievērotu epidemioloģiskās drošības prasības, kā arī novērstu sabiedrības pulcēšanos, šogad bijām sarūpējuši īpašu svētku programmu Daugavpils un Latgales iedzīvotājiem. Diemžēl, Ministru kabinets neatbalstīja dažus no šiem pasākumiem. Atvainojamies Latgales iedzīvotājiem un lūdzam lēmumu uzlūkot ar sapratni. Aizsardzības ministrija un Nacionālie bruņotie spēki tomēr izdarīs visu, lai Latgalei būtu svētki arī šajos apstākļos,” uzsver aizsardzības ministrs Artis Pabriks. 

Šogad, ņemot vērā valstī noteiktos ierobežojumus, svētku norise Daugavpilī bija plānota, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus Covid-19 izplatības ierobežošanai.  

Latgales iedzīvotājus bija plānots iepriecināt ar Latvijas un sabiedroto bruņoto spēku, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Valsts robežsardzes tehnikas braucienu cauri Daugavpils pilsētai, kā arī gaisa kuģu pārlidojumiem, ko tiešraidē “Latvijas Televīzijas” kanālā LTV1, kā arī sabiedrisko mediju satura atskaņotājā REplay.lv varētu skatīties ikviens Latvijas iedzīvotājs. Tāpat tika plānota dievkalpojuma norise Svētā Pētera Ķēdēs Romas katoļu baznīcas dārzā ierobežotam personu lokam. 

Nacionālo bruņoto spēku sveiciens Brīvības svētkos Daugavpilī sāksies ar dievkalpojumu Svētā Pētera Ķēdēs Romas katoļu baznīcas dārzā. 

Pēc dievkalpojuma tiks paziņota tā pilsēta, kurā Brīvības svētku svinīgie pasākumi notiks 2022. gadā. 

Laikā no plkst. 11:03 21 zalvi par godu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 31. gadadienai pie Daugavpils Universitātes mācību korpusa veiks Zemessardzes 17. kaujas atbalsta bataljons. 

Savukārt laikā no aptuveni plkst. 14:16 virs Daugavpils pilsētas lidojumam labvēlīgos laikapstākļos notiks Latvijas un sabiedroto Gaisa spēku un Valsts robežsardzes gaisa kuģu pārlidojums. 

Lai iepazīstinātu ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem arī tos iedzīvotājus, kuriem nav iespēju apmeklēt tradicionālo valsts svētku parādi 18. novembrī Rīgā, pirms vairākiem gadiem aizsardzības nozare aizsāka jaunu tradīciju – valsts Neatkarības atjaunošanas dienā, 4.maijā, kādā no Latvijas novadiem organizēt Nacionālo bruņoto spēku dienu. Bruņoto spēku dienas pasākumi kopš 2013. gada norit ar devīzi “4.maijs - Brīvības svētki”. 

Pirmā šāda diena notika 2012. gadā Rēzeknē, bet gadu vēlāk – Kuldīgā. 2014. gadā bruņotie spēki Brīvības svētkus svinēja Valmierā. Savukārt 2015. gadā – Jelgavā – pilsētā, kura atzīmēja dibināšanas 750. gadadienu. 2016. gadā Brīvības svētki  notika Krāslavā, 2017. gadā Liepājā, 2018. gadā Madonā un 2019. gadā Jēkabpilī. 

Jau ziņots, pērn, ņemot vērā valstī izsludinātā ārkārtas stāvokļa pagarināšanu un noteiktos ierobežojumus, 4. maijā Daugavpilī plānotā Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 30. gadadienai veltītā Nacionālo bruņoto spēku diena tika pārcelta uz 2021. gadu. 

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Mairita Senkevicina
Tālrunis: 67335067
E-pasts: mairita.senkevicina@mod.gov.lv