NBS Militārā policija rīkos atvērto durvju dienu | Nacionālie bruņotie spēki

NBS Militārā policija rīkos atvērto durvju dienu

06.06.2022
Latvijā
Informāciju sagatavoja
NBS Apvienotā štāba Komunikācijas pārvalde

9.jūnijā  no plkst.14:00 līdz 19:00 Militārās policijas 25 gadu jubilejas svinību ietvaros kultūras  pils “Ziemeļblāzma” parka teritorijā tiks organizēta  atvērto durvju diena.

Ikviens interesents tiek aicināts klātienē iepazīties gan ar NBS Militārās policijas transportu, ekipējumu un aprīkojumu, gan ar sabiedroto valstu militāro policistu rīcībā esošo specializēto paaugstinātas pārgājības tehniku, piemēram,  “VAMTAC 6”, “MOWAG EAGLE IV” u.c.

Atvērto durvju dienas pasākumā piedalīsies Dānijas, Kanādas, Spānijas un Slovēnijas militārie policisti ar viņu rīcībās esošo tehniku. Šo valstu militārie policisti pašlaik ir izvietoti Latvijas teritorijā,  pildot dažādus mācību uzdevumus un vingrinājumus kopā ar citām sabiedroto spēku vienībām un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem.

Atvērto durvju dienas apmeklētājiem būs iespēja praktiski uzlaikot un iepazīt atsevišķas ekipējuma sastāvdaļas, tuvāk aplūkot Militārās policijas apbruņojumā esošos ieročus un daudzveidīgo speciālo aprīkojumu. Pasākumā piedalīsies arī Militārās policijas vienībās dienošie četrkājainie draugi, turklāt mazos apmeklētājus sagaida nelieli pārsteigumi.

Latvijas un citu valstu iedzīvotājiem militārā policija visbiežāk asociējas ar specifiski trafarētām automašīnām, kas ar ieslēgtām sarkanām un zilām bākugunīm pavada svarīgas militārās delegācijas vai militārās tehnikas kolonnas. Taču Militārā policija veic ne tikai eskortēšanas funkcijas, bet vēl daudzus citus uzdevumus miera apstākļos un dažādās krīzes situācijās, un šo uzdevumu veikšanai ir nepieciešams specializēts transports, ekipējums un aprīkojums.  

Informāciju sagatavoja:
NBS Apvienotā štāba 
Operāciju plānošanas departamenta
Komunikācijas pārvalde
e-pasts: prese@mil.lv