NATO uzsāk starptautisko militāro mācību ciklu “Steadfast Defender 2024” | Nacionālie bruņotie spēki

NATO uzsāk starptautisko militāro mācību ciklu “Steadfast Defender 2024”

19.01.2024
Latvijā
Informāciju sagatavoja
NBS Apvienotais štābs

NATO uzsāk starptautisko militāro mācību ciklu “Steadfast Defender 2024”, kuru mērķis ir atturēt Krievijas agresiju, un tās būs lielākās NATO mācības kopš Aukstā kara beigām.

Mācību cikls sākas janvārī un ilgs līdz maija beigām un tajās piedalīsies aptuveni 90 000 karavīru no visām 31 NATO dalībvalstīm un kandidātvalsts Zviedrijas. "Steadfast Defender" sastāvēs no virknes mazāku mācību un aptvers teritoriju no Ziemeļamerikas līdz NATO austrumu flangam tuvu Krievijas robežai. Mācību aktivitātes dažādos laika posmos norisināsies arī Latvijā. Mācību mērķis Latvijā ir pilnveidot vadības un kontroles procedūras, koordināciju, savstarpējo sadarbību un savietojamību. Tāpat mācību laikā tiks trenēta reģionālo aizsardzības plānu izpilde.

Šādas mācības demonstrē NATO dalībvalstu kaujas gatavību, stiprina NATO kolektīvās aizsardzības principus un veicina atturēšanu.

2004. gada 29. martā Latvija pievienojās NATO, līdz ar to 2024. gads iezīmē būtisku notikumu - Latvijas dalības NATO divdesmitgadi. Ir apritējuši 20 gadi kopš Latvija ir kļuvusi par pasaulē spēcīgākās militārās alianses dalībvalsti. Dalība NATO ir viens no lielākajiem ārpolitiskajiem sasniegumiem kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas, kas Latvijai ir nesusi drošības garantijas un sniegusi ieguldījumu mūsu militāro spēju attīstībā.

Informāciju sagatavoja:

NBS Apvienotā štāba

Informācijas analīzes un vadības departamenta

Komunikācijas pārvalde

E-pasts: prese@mil.lv

Tālrunis: 67071032