NATO mācībās “CMX23” valsts augstākās amatpersonas pilnveidoja iemaņas krīzes situācijas pārvarēšanā un plānošanā | Nacionālie bruņotie spēki

NATO mācībās “CMX23” valsts augstākās amatpersonas pilnveidoja iemaņas krīzes situācijas pārvarēšanā un plānošanā

14.03.2023
Latvijā
NATO
Informāciju sagatavoja
AM Militāri publisko attiecību departaments

Otrdien, 14. martā, NATO krīzes vadības mācību “CMX23” ietvaros ārkārtas izbraukuma sēdes formātā valsts augstākās amatpersonas, dienestu un drošības iestāžu vadība, kā arī valsts pārvaldes iestāžu eksperti pilnveidoja iemaņas krīzes situācijas pārvarēšanā, kas ietvēra lēmumu plānošanu un pieņemšanu, kā arī starpinstitūciju koordināciju komplicēta scenārija situācijas risināšanai.

Jau ziņots, ka no 9. līdz 15. martam NATO dalībvalstīs, tostarp Latvijā, norisinās NATO krīzes vadības mācības „CMX23”, kuru mērķis ir pārbaudīt alianses dalībvalstu konsultāciju un lēmumu pieņemšanas procedūras stratēģiskajā politiski militārajā līmenī. Mācību laikā, imitējot sarežģītu civilmilitāro scenāriju, tiek pārbaudīta NATO spēja visaptveroši reaģēt uz mūsdienu drošības izaicinājumiem.

Latvijā šajās mācībās piedalās valsts institūcijas, kuru kompetencē ir krīzes situācijas pārvarēšana un plānošana, lēmumu pieņemšana un saistīto pasākumu izpilde. Tāpat kā iepriekš, mācībās „CMX23” nav iesaistīta dalībvalstu militāro spēku izvietošana.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Daniela Reihenbaha
Tālrunis: 67335093
E-pasts: Daniela.Reihenbaha@mod.gov.lv